Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Понад 30 населених пунктів хочуть приєднати до Львова
13 Січня, 13:21

Понад 30 населених пунктів хочуть приєднати до Львова

Заступник міського голови з питань містобудування Любомир Зубач скерував офіційного листа до Верховної Ради, Кабінету міністрів та Львівської ОДА. Попросив врахувати пропозицію міста Львова під час розробки проєкту нового Перспективного плану формування територій громад. Йдеться про приєднання до обласного центру понад 30 населених пунктів.

Сьогодні, 13 січня, текст опублікували на сайті міськради.

Отож, до Львова хочуть приєднати такі територіальні громади:

I) Громади, які на сьогодні перебувають в адміністративному підпорядкуванні

Львівської міської ради: м. Винники, смт. Брюховичі та смт. Рудне;

Чиновник зазначає, що на фінансування розвитку вказаних громад за останні роки місто Львів спрямувало близько 300 млн. гривень. У смт. Рудне збудували  і відкрили новий сучасний Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), на завершальному етапі будівництво ЦНАП у м. Винники та смт. Брюховичі. Відкрито нову амбулаторію у смт.Рудне, придбано приміщення під амбулаторію у Винниках, оновлено дві амбулаторії у смт.Брюховичі. Інвестовано близько 79 млн грн у розвиток інфраструктури м. Винники: реконструкція та будівництво водопровідних і каналізаційних мереж, ремонти шкіл та садочків. У смт.Брюховичі реконструйовано з розширенням школу № 41, а у смт. Рудне здійснено реконструкцію водопостачання, будівництво напірно-самотічних каналізаційних колекторів.

II) Громади, які не брали участь в процесі об’єднання територіальних громад:

– у напрямку Жовківського району: Дублянська міська рада (м. Дубляни, с. Малі Підліски, с. Ситихів), с.Малехів, Грибовицька сільська рада (с.Великі Грибовичі, с.Збиранка, с.Малі Грибовичі), Грядівська сільська рада (с.Гряда, с.Воля-Гомулецька), Зашківська сільська рада (с.Зашків, с.Завадів, с.Зарудці);

– у напрямку Яворівського району: Бірківська сільська рада (с.Бірки, с.Рокитне),

Рясне-Руська сільська рада (с.Рясне-Руська, с.Підрясне), с.Паланки (Вороцівської сільради)

– у напрямку Городоцького району: с.Конопниця, с. Суховоля, Оброшинська сільська рада (с. Оброшине, с.Пришляки)

– у напрямку Пустомитівського району: с.Сокільники, Годовицька сільська рада (с.Годовиця, с.Басівка), Лисиничівська сільська рада (с.Лисиничі, с. Підбірці).

«Сьогодні вся існуюча об’їзна дорога міста використовується як внутрішньоміська та зв’язує частини міста в одну транспортну мережу, а громади, що розташовані в межах об’їзної дороги Львова, щільно інтегровані у місто та отримують значну частину послуг у місті (освітні, медичні, адміністративні тощо). Долучення таких громад до Львова є виключно питання правового оформлення, бо де-факто вони вже є частиною міста», – зазначає Любомир Зубач.

III) Громади, які брали участь в процесі об’єднання територіальних громад:

– частина Солонківської об’єднаної територіальної громади: територія с. Зубра від об’їзної дороги до житлового масиву Сихів;

– Зимноводівська об’єднана територіальна громада: с. Зимна Вода, с. Лапаївка, с. Холодновідка, с. Скнилів

– Мурованська об’єднана територіальна громада: с. Муроване, с. Сороки-Львівські, с. Гамаліївка, с. Кам’янопіль, с. Ямпіль.

Потребу в об’єднанні з цими громадами місто аргументує так:

«Зимноводівська ОТГ відрізала доступ Львівської міської ради до частини своєї території – смт. Рудне. Таким чином, це суперечить законодавчо визначеним принципам формування ОТГ та загалом засадам функціонування місцевого самоврядування. Тому приєднання вказаної ОТГ поверне цілісність території Львівської міськради, поверне доступ до смт. Рудне і кільцевої дороги.

 

Більше цього, мешканці житлового масиву мікрорайону Білогорща  (територія Зимноводівської ОТГ) 22.10.2019 звернулися з петицією до Львівської міської ради щодо приєднання до меж міста їх масиву, який, фактично, був включений в проектовані межі міста, але не погоджений. Адже, опинившись де-юре за межами населених пунктів громадян позбавили можливості оформити земельні ділянки та отримати інші послуги, а з Зимною Водою у цій частині території навіть транспортного сполучення немає.

 

Значний рівень дотаційності (17%) Зимноводівської ОТГ свідчить про недостатню фінансову спроможність громади, що не гарантує якісний рівень муніципальних послуг та загалом розвиток громади.

 

В межах Мурованської сільської ОТГ опинилась територія ТЕЦ-2 Львівського комунального підприємства «Львівтеплоенерго», водосховище ЛКП «Львівводоканал», що забезпечує надійність водопостачання міста, а також ділянка, на якій планується будівництво транспортної розв’язки (вул. Будівельна).

 

Доходи Мурованської ОТГ також не покривають її видатків (рівень дотації складає 11,1%), а тому перспектива розвитку громади виглядає сумнівною.

 

На території Солонківської ОТГ розташувалась частина житлового масиву м. Львова – Сихів. Так, вулиця Лісна є спільною вулицею і для міста, і для Солонківської ОТГ, розмежування меж не візуалізується на місцевості жодним чином. Це створює незручності для обслуговування будинків, плутанину та у результаті або відмову, або затримку у наданні послуг мешканцям, що, наприклад, у випадку виклику аварійних служб може нести небезпеку і для здоров’я/життя людей.

 

Більше того, на території ОТГ опинилась і проектована вулиця Вернадського, що повинна була з’єднати житловий масив Сихів і вул. Стрийську та вул. Кн.Ольги, розвантаживши потік машин на перехресті вулиць Стрийська – Наукова.  Зараз частина вулиці Вернадського є біля Львівського іподрому і частина на Сихові, а посередині – територія Солонківської ОТГ».

Фото: inlviv.in.ua

  • 0
  • 1078
Схожі новини