Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Повертаємося до наших традицій”: у Львові обговорили перехід Різдва на 25 грудня
26 Листопада, 20:27
logo-black

“Повертаємося до наших традицій”: у Львові обговорили перехід Різдва на 25 грудня

У неділю, 24 листопада, у Львівському музеї історії релігії відбулася відкрита зустріч. На ній обговорювали, чи переносити дату Різдва або ж усіх релігійних свят, хто повинен ініціювати перехід на новий календар, чи готова до цього церква і що робити із 7-им січня. Обговорення  тривало понад дві години, у ньому взяли участь півсотні львів’ян.

Головний редактор Релігійно-інформаційної служби новин Тарас Антошевський наголосив, що дата святкування Різдва в усьому світі однакова –  25 грудня. Але в Україні календар запізнюється на 13 днів і, тому ми святкуємо Різдво 7 січня. 

“Нині зібралися люди, яких це “запізнення”  болить і вони хочуть змінити це. Людям треба наголошувати, що ми не виступаємо за зміну традицій, ми – за повернення до них. За часів Володимира Великого Різдво на наших землях святкували саме 25 грудня”, – каже Антошевський.

На зустрічі був також отець Василь Рудейко, який вважає, що дата святкування Різдва насправді – умовна. У Святому Письмі не вказана конкретна дата. У релігійному житті насправді мало свят, які мають конкретну дату святкування, без символічної прив’язки чи додаткових тлумачень. Отець навіть пожартував, мовляв УГКЦ опинилася у комінічній ситуації – бо і греки святкують Різдво 25 грудня, і католики тоді ж. Лише греко-католики – 7 січня. І це треба змінювати.

Організаторка заходу, голова осередку Української Галицької Партії у Львові  Ірина Бек каже, що зустріч у такому широкому та відвертому форматі відбулась у нашому місті вперше.

“На зустрічі були представники релігійних громад, журналісти, представники громадських організацій, щоб сформувати та обговорити позицію переходу святкування 25 грудня у довгій перспективі. Ми розуміємо, що цей перехід не відбудеться за один рік, але має бути стратегія, бачення, що за чим має відбуватися,” – каже Бек.

Під час обговорення домовились створити робочу групу широкого формату. В неї увійдуть церковники, релігійні та громадські активісти, священнослужителі та представники партії –  аби на усіх рівнях могли спільно працювати над процесом. 

Схожа дискусія відбулася також у у Тернополі, а 28 листопада запланована в Івано-Франківську.

Нагадаємо, раніше УГП ініціювала звернення до голів ПЦУ та УГКЦ із закликом розглянути спільний перехід на сучасний григоріанський календар та святкування Різдва 25 грудня. Усі охочі могли підтримати звернення онлайн. Станом на сьогодні вже 15 тис. людей підписали звернення.

Фото: Дзеркало тижня

 

Схожі новини