Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Повне невігластво: старовинні церковні розписи замінюють російською плиткою
20 Жовтня, 09:13
logo-black

Повне невігластво: старовинні церковні розписи замінюють російською плиткою

У селищі Славське, що в Сколівському районі, триває скандал через місцеву церкву Успіння Пресвятої Богородиці. Нагадаємо, там кілька місяців тому розпочали ремонт. Здерли із стін унікальні старовинні розписи. Тепер взялися за оновлення інтер’єру, закупили у будівельному магазині плитку та викладають на стіни.

«Весною було багато шуму з цього приводу і думала, що цей процес призупинили, але ж ні. Коли побачила світлини, мало не втратила свідомість. Таку плитку бачили в «Епіцентрі», хотіли собі до ванни взяти, але подумали, що надто багато східних мотивів, буде турецький хамам нагадувати. А тут оздоблюють нею стіни українського храму. Невже ніякого впливу на цих людей нема, це просто повний несмак», – каже львів’янка Оксана Трибонська.

Світлини із «оновленими» стінами храму у Славську виклала ЛОО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури». З фотографій видно, що роботи у церкві тривають повним ходом. І схоже про ніяку відповідальність перед судом, як говорилось раніше мова не йде.

Більше того плитка, яка замінила відомі розписи Сосенка і Боцманюка виробляється в Росії. На одній із фотографій видно ящик із написами російською мовою та назвою бренду – Kerama Marazzi. На сайті цієї компанії повідомляється, що вона є «провідним російським виробником керамічних декоративно-оздоблювальних матеріалів з розгалуженою мережею фірмової торгівлі в Росії і за кордоном».

72850841_2487184331370574_2720672275173998592_n
bd73424ba2fa96bfa071d55f050e04ab

«Це вищий ступінь невігластва і тупості, – каже Андрій Салюк голова ЛОО Українське товариство охорони пам’яток історії та культури. – Не можу зрозуміти, чому досі ніхто не притягнутий до відповідальності. І чому без дозволів там продовжуються роботи. В такий спосіб ці люди показали, що у нас немає ні органів правопорядку, ні прокуратури, ні судової системи. Вони відчувають свою безкарність. Дають підстави іншим думати, що саме так можна чинити з пам’ятками і за це не буде жодної відповідальності».

fbab360d37b84f60b890ae5f1417ea1d

Як повідомляла раніше LMN Славську громаду мали притягнути до суду. При обласній державній адміністрації створили були навіть спеціальну комісію. Вона обстежила хід ремонтних робіт церкви. Все через через самовільний ремонт, який організував настоятель храму отець Андрій Петришин у церкві Успіння Пресвятої Богородиці. Тоді  були знищені автентичні розписи відомих художників початку ХХ століть Модеста Сосенка та Юліана Бацманюка. Зі стін збили плитку, виготовлену на фабриці відомого архітектора Івана Левинського.

Схожі новини