Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Повинні боротися і не відступити ні на крок»: у Львові пройшла акція проти мовного законопроєкту Бужанського
16 Липня, 13:53
logo-black

«Повинні боротися і не відступити ні на крок»: у Львові пройшла акція проти мовного законопроєкту Бужанського

Віра Потічна

Сьогодні, 16 липня, декілька сотень мешканців Львова та області зібралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку у центрі міста на акцію «Захисти українську мову». Люди тримали плакати із гаслами «Мова буде жити», «Земський указ не пройде», «Ні русифікації шкіл».

Таким чином львів’яни висловлювали свій протест проти законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти», автором якого є нардеп від партії «Слуга народу» Максим Бужанський. Таку ініціативу називають антиукраїнською: якщо проєкт приймуть, то вже з вересня російськомовні школи не перейдуть на україномовне викладання, а в українських – дозволять викладати російською.

До протесту долучилися і представники Української Галицької партії.

aktsiya-zastupys-za-ukrayinsku-vyhod-na-ploshhu-lviv-16-lypnya-2020-5
aktsiya-zastupys-za-ukrayinsku-vyhod-na-ploshhu-lviv-16-lypnya-2020-3

«Я – освітянка, і дуже багато працюю в галузі освіти, щоб вона змінилася і стала рушієм змін у нашій державі. Сьогодні нас не дарма сколихнула новина про те, що в українських школах діти будуть навчатися російською. Цього ми не можемо допустити в жодному випадку. Усе просто –  як тільки російська мова зайде в школи, ми миттєво втратимо цілі покоління свідомих українців, які у перспективі і мали б стати тими людьми, які будуть розбудовувати нашу державу, – каже Ірина Бек з Української Галицької партії. – Ми добре розуміємо, що вони не дарма хочуть зайти саме в українські школи. Тому що це відома істина – хто володіє свідомістю людей, той володіє державністю. І сьогодні українська мова в школах – це є запорука українського завтра. Ми повинні боротися за це і не відступити ні на крок».

aktsiya-zastupys-za-ukrayinsku-vyhod-na-ploshhu-lviv-16-lypnya-2020-4
aktsiya-zastupys-za-ukrayinsku-vyhod-na-ploshhu-lviv-16-lypnya-2020-5

Нагадаємо, що також проти цього законопроєкту Бужанського виступив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Фото: УГП

aktsiya-zastupys-za-ukrayinsku-vyhod-na-ploshhu-lviv-16-lypnya-2020
aktsiya-zastupys-za-ukrayinsku-vyhod-na-ploshhu-lviv-16-lypnya-2020-8
Схожі новини