Правову оцінку моєму наказу надасть суд, – комендант Львівщини Тарас Грень | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Правову оцінку моєму наказу надасть суд, – комендант Львівщини Тарас Грень
26 Листопада, 13:20
logo-black

Правову оцінку моєму наказу надасть суд, – комендант Львівщини Тарас Грень

Комендант Львівщини Тарас Грень передбачає низку судових процесів через його наказ «Про перевірку документів», тож вважає, що правову оцінку цьому документу надасть суд. Про це він заявив в ефірі проєкту «Погляд з Хмарочоса» на youtube-каналі LMN.

Нагадаємо, 17 листопада з’явився наказ за підписом Тараса Греня, який зобов’язав чоловіків на Львівщині завжди мати при собі паспорт і військово-обліковий документ і пред’являти їх на вимогу працівників Терцентру комплектування і соціальної підтримки, тобто воєнкомів.

Цей документ викликав значний резонанс серед жителів області і зумовив дискусію в соцмережах про його законність. Тарас Грень посилається на статтю 8 закону України «Про правовий режим воєнного стану» і наголошує, що на раді оборони Львівщини вони ще обрали «лайтовий варіант» нововведень для посилення мобілізації. Але попри це комендант прогнозує, що будуть судові позови.

«З урахуванням кількості запитів, які ми отримали вчора і позавчора в частині отримання цього наказу, то я припускаю наявність тих чи інших судових процесів, які будуть в майбутньому. Я думаю, правову оцінку моєму наказу надасть суд», – каже Тарас Грень.

Водночас щодо низки інцидентів на Львівщині, коли працівники ТЦК застосовують силу до чоловіків, то він переконує, що з працівниками Терцпентру проводять спеціальні навчання з метою запобігти таким перевищенням ними своїх повноважень. Але водночас Тарас Грень наголошує на тому, що з відео-доказів, які перманентно з’вляються в соцмережах, не можна об’єктивно оцінити всю ситуацію.

«Усі скандали починалися з того, що інформація подавалася не завжди коректно, тобто, не було повних відео, не висвітлювалося, що часто в таких випадках особи самі провокували таке ставлення. Не враховується те, що працівники ТЦК зараз – це в значній кількості хлопці, які повернулися з фронту і які відчувають цю соціальну напругу, але зовсім з іншого боку», – пояснив комендант.

А велику кількість таких задокументованих фактів саме на Львівщині він пояснив тим, що «у нас люди є зовсім інакші, ніж в інших областях, вони сучасніші і використовують технічні засоби».

Тарас Грень запевнив, що найближчим часом додаткових нововведень для посилення мобілізації в області не буде. Щоправда, на 13 збільшиться кількість блокпостів. Однак наразі про чергування працівників ТЦК на блокпостах не йдеться, сказав посадовець.

User Image
Юлія Аронова
Відео