Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Презентували тизер нового фільму про УПА з львівськими акторами (ВІДЕО)
17 Жовтня, 16:59

Презентували тизер нового фільму про УПА з львівськими акторами (ВІДЕО)

Сьогодні у Києві журналістам представили тизер майбутнього патріотичного фільму «Долина». Цей проєкт є початковим етапом створення повнометражного художнього фільму – історичної драми про останні роки боротьби вояків УПА на Галичині.

У центрі сюжету – життя й боротьба незламного провідника «Нечая». В умовах зростаючого пресингу радянських каральних органів він готовий провчати підлеглих за найменшу зраду. Однак, підступом МГБ сам змушений вдавати, ніби пішов на співпрацю з ворогом. Та згодом знаходить сили й можливість вирватися з пастки й навіть помститися.

«Я хочу зняти фільм про життя і боротьбу, яка вона була. А не намалювати «лубочну» ура-патріотичну картинку. Ми хочемо відійти від сприйняття патріотичного кіно як від такого, яке навіває нудьгу. Або від якого «крутить зуби», наче від надлишку солодкого», – зазначає автор і координатор проекту Віталій Загоруйко.

Тизер історичної драми "Долина"

Тизер майбутнього фільму "Долина" готовий! Насолоджуйтесь! :)#ЗаПідтримкиУКФ

Опубліковано Долина Середа, 16 жовтня 2019 р.

Тизер створив відомий український кінорежисер Володимир Тихий.

«Це перший крок до створення фільму, який ламатиме багато стереотипів про український рух опору, які були нав’язані радянською тоталітарною системою», – каже Володимир Тихий.

Сценарій фільму базується на реальних подіях. Зокрема, на історії одного з провідних діячів повстанського руху, який і став прототипом головного герої фільму.

«З відкриттям архівів радянських спецслужб ми маємо можливість довідатися чимало захоплюючих історій, гідних екранізації. Життя і боротьба в УПА та збройному підпіллі ОУН Петра Мельника «Хмари» – одна з них», – каже львівський дослідник українського визвольного руху Руслан Забілий.

Препродакшн фільму повністю профінансований Українським культурним фондом.

«Запропонований сюжет є прекрасним матеріалом для зображення живої, «неправильної», конфліктної історії реальної людини. Величне і огидне, яке насправді завжди супроводжує помітні фігури. Тому ми вирішили дати шанс такому підходу в творенні екранної історії», – зазначила провідний фахівець УКФ Яніна Алєєва.

Нагадаємо, що у фільмі роль сотника Української повстанської армії Петра Мельника зіграє актор Дмитро Ярошенко. Також до зйомок тизеру запросили акторів з Львівщини – Володимира Правосудова та Тараса Елейка.

Фото: Олександра Візгіна

Схожі новини