Президент скасував стипендію лікареві із Жидачева через смерть дитини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Президент скасував стипендію лікареві із Жидачева через смерть дитини
06 Листопада, 15:32

Президент скасував стипендію лікареві із Жидачева через смерть дитини

Президент України Петро Порошенко скасував власний указ про нагородження лікаря Жидачівської лікарні дворічною стипендією. Відповідний документ оприлюднили сьогодні, 6 листопада.

У грудні 2017 Богданов Бойчук, головний лікар Жидачівської лікарні, указом Президента потрапив у список «Про призначення державних стипендій видатним діячам охорони здоров’я» .

Таке рішення обурило Володимира Кулака, батька 12-річного Романа Кулака, який із вини жидачівськіих лікарів помер у червні 2017 року. Після розголосу ситуації у Мінздоров’я вирішили відкликати Богдана Бочука зі списку стипендіатів.

Справедливість є. У цій країні також можна добитися справедливості, – прокоментував “ЛМН” указ Президента Володимир Кулак.

Нагадаємо, восьмеро жидачівських лікарів визнали винними у смерті 12-річного тернополянина.

У червні 2017 року тернополянин Ромчик Кулак відпочивав у бабусі на Жидачівщині. Раптом дитині стало погано. Родичі відвезли його у лікарню. Проте тамтешні медики надавати допомогу не спішили. Більше того – були упевнені, що товсього лиш тепловий удар і навіть просили Ромчика не симулювати. Згодом поставили діагноз – харчове отруєння.

Однак Роман не симулював і нічим не отруївся. У нього був заворот кишок. І виявити це можна було б набагато швидше, якби йому вчасно провели необхідну діагностику. Проте дорогоцінний час у Жидачівській лікарні втратили.

Коли ж вирішили, що не впораються, відправили до Львова. Хоча так і не забезпечили відповідного супроводу.

У львівському “Охматдиті” медики жахнулися. Для них помилка жидачівських колег була очевидною. Тут лікарі почали негайне лікування. Ромчикові провели кілька операцій, йому навіть ставало краще. Та, на жаль, врятувати дитину не вдалось.

Відео