Продовольчий банк «Тарілка»: рятуємо їжу, яка рятує людей | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Продовольчий банк «Тарілка»: рятуємо їжу, яка рятує людей
03 Березня, 19:39
logo-black

Продовольчий банк «Тарілка»: рятуємо їжу, яка рятує людей

У Львові, на вулиці Кульпарківській, 158, є особливе місце, яке виявляє справжню силу спільності та гуманності. Громадська організація «Тарілка» стала не просто продовольчим банком, а й символом підтримки та допомоги для тих, хто опинився в складних життєвих обставинах.

Це простір, де здійснюється місія зміни: вона не лише рятує продукти від марнування, а й заповнює життя малозабезпечених теплом та смаком.

Збираючи невикористані продукти з різних закладів харчування та супермаркетів вони створюють “вторинний” ринок, де їжа отримує нове життя, а люди, що опинилися у скрутному становищі, – шанс на повноцінний обід.

Асоціація «Тарілки» присутня не лише у Львові, а й у Дніпропетровську, Києві, Херсоні та інших містах України.

На кінець 2023 року «Тарілка» стала опорою для 10 740 людей, які опинилися у скрутній ситуації. Ця цифра вражає, особливо якщо порівняти з 2021 роком, коли у базі організації було лише 2700 потребуючих. Це свідчить про ріст потреб та значущість допомоги, яку надає «Тарілка» у житті людей.

Невербально відображаючи це число, можна уявити тисячі осіб, які отримали простір для надії та підтримки. Але числа говорять самі за себе: понад 29 000 кілограмів їжі було врятовано від марнування.

Також слід відзначити, що 8 637 наборів продуктів видали людям, які опинились у скрутній ситуації.

Одним із напрямків роботи «Тарілки» є екологічний проект “Творча майстерня”: починали з ідеї пошиття торбинок із вживаних матеріалів,  які презентували на соціальному підприємтсві, на сьогодні відшивають певні кількості тих торбинок, але вже не так багато, як колись.

“Кожна з торбинок має свій характер і свою особливість”, – каже представниця ГО «Тарілка» Сусанна Караваєва.

Фото Анастасія Смолієнко
Фото Анастасія Смолієнко

Але на торбинках тарілчани не зупиняються. То ж на осінь цього року, планують зробити проект “бахілізації”: пошиття багаторазових бахіл для різних закладів освіти, дитячих садочків, шкіл.

Окрім екологічного проекту, тарілчани створили “простір розвитку для волонтерів”: проводять різні майстер-класи, навчальні івенти, панельні дискусії тощо.

«В світі, іноді, для того щоб щось змінити в житті, людині просто не вистачає віри в людей. Коли люди приходять сюди, я бачу як дівчата працюють, вони дуже теплі, звичайно, бувають різні… Мені здається, якщо люди розчаровані в житті, то ця наша підтримка може їх зачарувати, повернути віру в людей, повернути віру в себе, і  пережити: щоб скрута не була вічною, а щоб скрута була просто тимчасовою якоюсь подією, з якої людина зможе відштовхнутись від дна і піти наверх». – каже представниця ГО «Тарілка», Сусанна Караваєва.

Фото Анастасія Смолієнко
Фото Анастасія Смолієнко

Всі подробиці про реєстрацію на допомогу шукайте на сайті ГО «Тарілка».

Олена Пержола

User Image
Юлія Аронова
Відео