Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Примусового об’єднання не буде»: заступник міністра заспокоїв представників громад Львівщини (Відео)
19 Листопада, 18:23
logo-black

«Примусового об’єднання не буде»: заступник міністра заспокоїв представників громад Львівщини (Відео)

Антоніна Скляренко

Сьогодні у Львівській облдержадміністрації відбулась зустріч заступника міністра регіонального розвитку В’ячеслава Негоди з керівниками ОТГ та представниками органів місцевого самоврядування. Як виявилось, остаточного плану об’єднання громад ще нема, не буде й примусового укрупнення, а думку громади прийматимуть до уваги.

Зараз за процес об’єднання громад на Львівщині відповідає заступник ЛОДА Василь Лозинський. Робоча група під його керівництвом працює над Проєктом нового перспективного плану формування ОТГ. Пропонують кількість громад скоротити до 67-ми. Зауваження депутатів місцевих рад та представників громад до уваги не беруть.

«Робоча група сухими цифрами вивела і нарізала собі ту кількість ОТГ, яка була зручна для них, – каже Василь Курій, депутат Старосамбірської районної ради. – На Львівщині почався хаос і бунт. Лозинський повторно почав об’їзд регіоном. Правда, на всі пропозиції людей у нього була одна суха відповідь: «Міністерство розвитку громад не пропустить жодних варіантів, які порушують визначені критерії». Ці критерії також прописували якось штучно. Визначали кількість населення, площу, індекс податкоспроможності та частку місцевих податків і зборів. Робоча група змінювала ці цифри на власний розсуд, відповідно вони не були до кінця обґрунтовані. Попри аргументи людей, які відстоювали свою громаду і вказувала, що у них, скажімо, погана логістика, гірська територія, а ОТГ спроможна на самостійне існування, заступник керівника ЛОДА твердив: «Міністерство дало таку вказівку». Вони вирішили об’єднати навіть ті ОТГ, які вже були успішними».

Впродовж останнього місяця під стінами ЛОДА чи не кожного дня збирались на протест представники громад. На проблему нарешті відреагували у Міністерстві регіональної політики. Їхні представники за короткий час також об’їхали райони та вивчили ситуацію. Сьогодні на зустрічі озвучили свої висновки.

«Як виявилося, насправді процес об’єднання ще триває, і кількість громад – остаточно не визначена. Громади матимуть право на об’єднання, навіть якщо у них співпадають хоча б два із чотирьох визначених пунктів у критеріях спроможності. Не буде примусового об’єднання, а думку громади державним представникам влади слід поважати. Це зрештою ключові тези, про які досі багато говорили, але обласні чиновники їх чомусь не чули», – додає Курій.

Курій каже, після розмови з заступником міністра з’явилася надія, що кількість ОТГ на Львівщині таки збільшать. Громад може бути більш ніж 80.

Схожі новини