Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Рада ЄС повністю зупинила дію спрощеного візового режиму для росіян
09 Вересня, 12:51

Рада ЄС повністю зупинила дію спрощеного візового режиму для росіян

Сьогодні, 9 вересня, Рада ЄС хвалила рішення про повне зупинення дії угоди про спрощення візового режиму між ЄС і Росією. Про це повідомили на сайті Ради ЄС.

Згідно з цим рішенням, для росіян будуть діяти загальні правила Візового кодексу.

Зокрема візовий збір зросте з 35 євро до 80 євро, потрібно буде подавати додаткові документи, час оформлення візи буде довшим, а до видачі багаторазових віз застосовуватимуться серйозніші обмежувальні правила.

За словами міністра внутрішніх справ Чехії Віта Ракушана, угода про спрощення візового режиму забезпечує привілейований доступ до ЄС для громадян надійних партнерів, які поділяють цінності союзу.

“Своєю неспровокованою та невиправданою агресивною війною, у тому числі невиборчими нападами на громадянське населення, Росія підірвала цю довіру та розтоптала фундаментальні цінності нашої міжнародної спільноти. Сьогоднішнє рішення є прямим наслідком дій Росії та ще одним доказом нашої непохитної прихильності до України та її народу”, — сказав він.

Рішення опублікують в Офіційному віснику сьогодні, набуде чинності воно з дня прийняття, а застосовуватиметься з 12 вересня цього року.

Нагадаємо, Європейський Союз зупинив дію угоди про спрощення візового режиму для росіян. В ЄС очікують, що призупинення дії угоди суттєво зменшить кількість нових віз, які видають росіянам держави-члени ЄС, та запобігатиме “візовому шопінгу” росіян.

Окрім того, Литва, Латвія та Естонія домовились суттєво обмежити в’їзд росіян з чинними шенгенськими візами.

Схожі новини