Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Ракових клітин немає»:  Матвійко Цихівський скоро повернеться у Дрогобич
12 Листопада, 13:57
logo-black

«Ракових клітин немає»:  Матвійко Цихівський скоро повернеться у Дрогобич

Тетяна Пасічник

Дрогобичанин Матвій Цихівський майже пів року боровся з гострою мієлоїдною лейкемією в ізраїльській клініці. Сьогодні батько дитини Юрій Цихівський повідомив LMN, що їм вдалось приборкати  хворобу – ракових клітин в організмі Матвія немає.

«Ще ніби вчора ми, на старті лікування, не уявляли, як можна бігати за ним з крапельницею, а вже сьогодні з його тендітного дитячого тіла не визирає жодна трубка. Ще ніби вчора ми жменями збирали його кучерики повсюди, а вже сьогодні спостерігаємо, як починає пробиватись нове волоссячко», – каже Юрій.

Ще три місяці сім’я перебуватиме в Ізраїлі, кожні два тижні Матвій проходитиме обстеження.  З лікарняної палати їх виписали.

«Зараз ми живемо на території лікарні, але в спеціальній кімнаті, не в палаті, – пояснює LMN батько. – Згодом плануємо переїхати до родичів, які живуть тут, в Ізраїлі. Організм Матвійка ослаблений, тому ми не можемо зараз поїхати додому. Однак просимо медиків, щоб нас відпустили хоча б на місяць в Україну, на свята. Кажуть, якщо все буде добре – це реально. Тому надіємось на краще».

Через три місяці Матвій з батьками вже будуть у Дрогобичі. Лише час від часу прилітатимуть назад у клініку на регулярне обстеження, адже найближчих 5 років за організмом Матвійка ретельно слідкуватимуть.

У Дрогобичі батьків чекає ще старший син Богдан.

«Його привозили нам на три тижні. Ми були всі разом, але прийшов час повертатись Богданчику додому. Це було дуже болюче прощання. Взагалі важко розуміти, що ми не можемо зараз приділяти достатньо уваги старшому синові. Думали, що зараз, поки ми на обстеженні, на цей період він знову зможе до нас прилетіти, щоб ми всі були разом. Але в садочку, в який він ходить, спалахнула вітрянка. Наразі для Матвійка такі хвороби – смертельно небезпечні. Мусимо перечекати інкубаційний період – 21 день, щоб бути певними – Богданчик здоровий і Матвійку нічого не загрожує», – каже Юрій.

71674475_2387123724734072_8080396778857299968_o
67225969_1007900332892540_5886760129554022400_n

Юрій вдячний усім, хто долучився допомогою до лікування Матвійка. Каже, у такий важкий час кожна гривня була для них важливою.

Нагадаємо, Матвію Цихівському медики діагностували гостру мієлоїдну лейкемію у червні. Як розповідав батько хлопчика, все почалось з кашлю.

Схожі новини