Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Реакція Порошенка і Зеленського на указ Путіна про російські паспорти для українців
24 Квітня, 20:18

Реакція Порошенка і Зеленського на указ Путіна про російські паспорти для українців

Сьогодні, 24 квітня, Президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощення отримання російських паспортів для українських громадян із окупованої Донеччини та Луганщини.

 

 

 

«Це — чергове безпрецедентне втручання РФ у внутрішні справи незалежної держави, брутальне порушення суверенітету України та повне ігнорування своїх зобов’язань у рамках Мінських домовленостей. Йдеться фактично про підготовку Кремлем до наступного кроку агресії проти нашої держави – анексії українського Донбасу або створення російського анклаву в Україні», — наголосив Президент України Петро Порошенко, закликавши міжнародних партнерів не допустити найгіршого сценарію, жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій.

 

Також Петро Порошенко доручив МЗС негайно ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради Безпеки ООН, а також інших міжнародних форматах, зокрема в ОБСЄ та ЄС.

 

 

«На жаль, цей указ не наближає нас до вирішення основної мети — припинення вогню. Незважаючи на це, Україна буде робити все від неї залежне, аби захистити, надати належну допомогу та забезпечити права своїх громадян, які вимушені перебувати на окупованих територіях. Україна також розраховує на підтримку міжнародної спільноти у питанні захисту інтересів, прав та свобод українських громадян на тимчасово окупованих територіях, та розраховує на посилення дипломатичного і санкційного тиску на РФ», — зазначили в команді майбутнього Президента нашої держави Володимира Зеленського.

 

Також підкреслили, що одним із пріоритетів Зеленського буде розв’язання нагальних життєвих проблем переселенців та розширення можливостей для підтримки зв’язків з громадянами України на окупованих територіях, комплекс заходів задля припинення війни та деокупації наших територій. На завершення додали: «Донбас — це Україна!»

Схожі новини