Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Рейтинг: у президентських перегонах перемагає Зеленський
12 Квітня, 09:16
logo-black

Рейтинг: у президентських перегонах перемагає Зеленський

Соціологічна група “Рейтинг” оприлюднила результати опитування людей, які мають набір голосувати у другому турі президентських виборів 21 квітня.

На питання «За кого з цих кандидатів Ви голосуватимете у другому турі виборів Президента України?» опитані відповіли наступним чином: 51% сказали, що голосуватимуть за Володимира Зеленського, 21% – за Петра Порошенка. Ще 18% – не визначилися, 10% – не мають наміру голосувати.

Серед тих, хто має намір голосувати у ІІ турі: 61% – за Зеленського, 24% – за Порошенка. Ще 15% – не визначилися.

Серед тих, хто має намір голосувати у ІІ турі і визначився з вибором: 71% – за Зеленського, 29% – за Порошенка.

 

“Найбільшу увагу слід приділяти другому показнику, бо саме він у підсумку є найближчим до реальності. По-перше, він описує електоральні симпатії серед осіб, що підуть на вибори і відсіює тих, хто не голосуватиме. По-друге, він враховує осіб, які підуть на вибори, але з тих чи інших причин сумніваються за кого голосувати. У підсумку цей «електорат сумніву» грає важливу роль, адже для когось з кандидатів ці виборці можуть стати важливим «бонусом», – пояснив політолог Олексій Роговик.

 

 

Результати дослідження також показують, що 83% опитаних вважають, що країні сьогодні потрібні радикальні зміни. Лише 6% переконані, що нехай все залишається так, як є, аби не гірше, а 7% – за повернення у минуле. Очікування радикальних змін домінують серед представників усіх регіональних, вікових та електоральних груп.

“До будь-якого соціологічного дослідження варто ставитись як до продукту програмної соціології. Це означає, що оприлюднені рейтинги не можуть дати 100% реальної картини, але вони дають можливість зрозуміти загальні тенденції електоральних настроїв. Так, соціологія напередодні першого туру була досить точною в частині екзит-полів і частково точною щодо рейтингів кандидатів. Соціологи прогнозували перше місце Зеленського, а також конкуренцію Юлії Тимошенко та Петра Порошенка за другий тур, але не прогнозували високий результат Ігоря Смешка. Тобто сюрпризи бувають. Але ці сюрпризи бувають, коли мова йде про 3-5%, але не про розриви 30-40%, які ми маємо сьогодні напередодні другого туру. Такі розриви подолати майже неможливо”, – додав Олексій Роговик.

Опитування проводили з 5 до 10 квітня серед 3-х тисяч українців, віком від 18 років і старших.

Схожі новини