Реконструктивні урологічні операції провели американські хірурги у Львові та в Києві | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Реконструктивні урологічні операції провели американські хірурги у Львові та в Києві
22 Жовтня, 17:38
logo-black

Реконструктивні урологічні операції провели американські хірурги у Львові та в Києві

Унікальні реконструктивні урологічні операції провели в Україні американські хірурги разом з українськими колегами. Зокрема, у Львівській клінічній лікарні на залізничному транспорті прооперували п’ятьох цивільних чоловіків, а у Київському національному військовому госпіталі – 16 військовослужбовців.

Американсько-український медичний проект по реконструктивній урології реалізують спільно Cleveland Maidan Association, Апостольська Чота, Благодійний фонд “Із янголом на плечі та МЦ «Уросвіт». Головною організаторкою та координаторкою проекту є Лаура Букавіна (asistant Professor of Urologic Oncology MD PhD , University Hospitals Cleveland Medical Center).

«Мета проекту – не тільки якісна медична допомога нашим пацієнтам, особливо пораненим бійцям , а й навчання наших лікарів реконструктивної урології в США. Також важливим є привернення уваги до цієї актуальної теми і залучення до проекту інших відомих американських урологів», – кажуть ініціатори проекту.

Мова йде про пацієнтів, які потребують хірургічного відновлення пошкодженої чи втраченої анатомічної структури сечових шляхів, та відновлення їхніх функцій.

За тиждень американські урологи з університетської клініки Клівленда та Сан Дієго, спільно з українськими цивільними та військовими урологами виконали 21 реконструктивну операцію (5 операцій цивільним у Львові, та 16 пораненим бійцям у Києві).

Близько шести місяців тривала підготовка до проекту. Це включало правильний відбір та детальне доопераційне обстеження пацієнтів , оснащення та розхідні матеріали згідно рекомендацій американських хірургів. У Львові це робив лікар-уролог Львівської залізничної лікарні та медичний директор МЦ «Уросвіт» Василь Матвіїв, в Києві – головний уролог ЗСУ Роман Гутверт.

Як розповіла LNN представниця БФ «Із янголом на плечі» Христина Хлопіцька, це не останній візит американських урологів до України. Через півроку вони повернуться, щоб провести наступні навчальні оперативні втручання.

User Image
Юлія Аронова
Відео