Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Рік після трагедії у Дрогобичі: як живуть зараз постраждалі та чи знайшли винних
29 Серпня, 09:17

Рік після трагедії у Дрогобичі: як живуть зараз постраждалі та чи знайшли винних

Вчора, 28 серпня, минув рік після обвалу будинку на вулиці Грушевського 101/1 у Дрогобичі, під час якого загинуло 8 людей. Серед загиблих були і діти. В трагедії визнали винними головного інженера та начальника дільниці з обслуговування та ремонту житлового фонду комунального підприємства ДМР. 

Пресслужба Дрогобицької міської ради повідомила, що житло закупили всім постраждалим – пише Galnet. Майже 40,5 мільйонів гривень витратили на нерухомість з державного бюджету.

“Мешканці цього будинку мали змогу купляти житло більшої площі, ніж у них була, у будь-якому куточку країни та доплачувати різницю вартості. Доплата за надлишкові площі – 1 мільйон 411 тисячі гривень”,- розповідають у міськраді.

Щоб сплатити оренду постраждалим, з міського бюджету Дрогобича виділили 1 мільйон 363 тисячі гривень. Одноразова допомога сім’ям загиблих та травмованих з обласного та міського бюджетів -1 мільйон 667 тисяч гривень. Спільно з підприємцями, волонтерами та соціальними службами сім’ям організовували харчування, надавали продуктові набори, набори шкільного приладдя. 275 тисяч гривень зібрав благодійний фонд для постраждалих .

69321373_3480339245339789_6875301050920730624_o

22 жовтня 2019 року повідомили причину цього інциденту. Обвал трапився через руйнування несучої стіни будинку. Об’єкт був у аварійному стані, але ніхто на це не реагував.

“Проблеми в домі були, знали всі. Тріщини пішли по будинку від фундаменту і по фасаді. Люди ходили, дзвонили в ЖЕК, це тривало не один рік, просили зайнятися цим, але ніхто не реагував. Там в підвалі фундамент почав розсипатися, від того і пішли тріщини. Чула, що хтось із нижніх поверхів робив перепланування, можливо, знесли несучі стіни. Все наклалося. Байдужість, халатність стали причиною людського горя”, – розповідає Оксана Струнська.

Обвинувачувальний акт, тоді ще, прокурори скерували у Дрогобицький міськрайонний суд для розгляду. Проте паралельно із актом розслідують ще кримінальне провадження щодо зловживання службовим становищем. На даний момент у цій справі тривають експертизи. Після отримання результатів, прокурори прийматимуть подальші процесуальні рішення. Зараз досудове розслідування встановило, що обвал стався через неналежні періодичні обстеження будинку. Причетними до цієї трагедії, вважають, головного інженера та начальника дільниці з обслуговування та ремонту житлового фонду комунального підприємства Дрогобицької міської ради.

Фото з відкритих інтернет-джерел.

Схожі новини