Роман Шухевич… – колабораціоніст? | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Роман Шухевич… – колабораціоніст?
13 Жовтня, 15:13

Роман Шухевич… – колабораціоніст?

Явище колабораціонізму у підручнику з історії проілюстрували портретом Шухевича

Підручник для 10 класу загальної середньої освіти “Історія: Україна і світ (інтегрований курс, рівень стандарту)”  переконує учнів, що найяскравішими “проявами колабораціонізму” з нацистами, були українські підрозділи “Нахтігаль”, “Роланд” та Дивізія “Галичина”.

Такими спостереженнями у соціальній мережі Facebook поділився громадський активіст Роман Грицьків.

 

“Вписуючи українську історію в світовий контекст, автори, чомусь забули згадати про французький, норвезький, польський, російський та інші, більш характерні прояви колабораціонізму.
Звісно, у тексті багато написано про особливості ситуації, мотиви і тп., але тим не менше ярлик всесвітніх колаборантів на українців почеплено,” – пише Роман.

Додамо, що підручник вийшов друком цього року у Києві, автори: Олена Аркуша та Мар’ян Мудрий. Тираж – понад 100 тисяч.

“Так от, насправді це дуже серйозно і небезпечно. Адже наявність таких речей у шкільному підручнику (тираж 107 044), в історичній перспективі, підважує саму ідею української незалежності, заперечує право українців на самовизначення та визвольну боротьбу,” – завершив свій допис Роман.

Нагадаємо, що це вже не перший підручник, в проукраїнській позиції якого засумнівались громадські діячі та експерти. Раніше ЛМН писала про підручник «Захист Вітчизни», який показує не зовсім українських військових.

  • 0
  • 1558
Відео