«Приймаю адміністрацію»: очільник Самбірщини не знає про вирубки у лісах | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Приймаю адміністрацію»: очільник Самбірщини не знає про вирубки у лісах
10 Березня, 12:22
logo-black

«Приймаю адміністрацію»: очільник Самбірщини не знає про вирубки у лісах

Впродовж двох днів, 9 та 10 березня, на території Самбірського району у лісах відбувалися рубки, які занепокоїли місцевих мешканців. Люди скаржаться: крім того, що їх позбавляють лісів, вантажівки, які возять деревину, також знищують дорогу. LMN звернулася до місцевої влади, аби отримати проколи громадських слухань, згідно яких мають проводитися рубки на території ОТГ. Але по жодній вирубці – ні на території Старосамбірської ОТГ, ні у лісах Боринської громади – таких документів немає.

Нагадаємо, що в лютому 2016 року Львівська обласна рада прийняла рішення «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області». Згідно з ним, лісокористувачі зобов’язувалися обговорювати  рубки з місцевими громадами. За результатами цих обговорень мають бути складені протоколи.

А 12 червня торік голова ЛОДА Максим Козицький видав розпорядження про створення робочої групи та питань збереження лісових ресурсів. Цей документ також передбачає посилення громадського контролю при здійсненні лісогосподарських заходів, який має супроводжуватися складеними протоколами.

Вчора мешканці хутору Саси біля села Стара Сіль, що належить до Старосамбірської ОТГ, на своїй території побачили 35 штук зрубаної модрини. Біля цього місця бачили депутата з Старосамбірської ОТГ, повідомили поліцію.

 

«Вчора з приводу цієї рубки до нас почалися дзвіночки. Одразу звернулися до лісгоспу, аби, не дай Боже, це не була несанкціонована вирубка. Виявилося, що та рубка є на 100 відсотків офіційною з усіма дозвільними документами. Якщо ж під час вивозу деревини пошкодиться дорога, то лісгосп зобов’язаний це виправити, – каже  LMN голова Старосамбірської ОТГ Ігор Трухим. – На початку цього року ми з лісопереробниками та керівництвом лісових підприємств провели спільну нараду. Там домовилися: перед кожної рубкою слід повідомити старосту села та провести громадське обговорення. Має бути інформаційна дошка, на якій буде розміщена інформація по кожній рубці. У період, коли дорога до лісу важкодоступна, рубки не проводити. Якщо важка техніка знищить дорогу, то лісгоспи своїм бульдозером повинен її вирівняти. Це у нас чітко прописано».

Ігор Трухим зазначає, що це питання мали би погодити зі старостою села Ігорем Басарабом. У нього мав би бути протокол громадських слухань.

«Цю рубку розпочали ще минулого року, але вона не була закінчена. Торік на сесії депутати її погодили. Поки попередня влада нам ще не передавала документи, то не знаю, чи є протокол громадських слухань, – зазначає Ігор Басараб. – Якщо у нас будуть проводитися рубки, то напередодні зберемо громадські слухання. Ліс дозволимо вивозити лише у суху погоду. Та цього року ще таких рубок ніхто не погоджував».

Схожа ситуація зі сьогоднішньою вирубкою лісу у селі Буковинка на території Боринської ОТГ. Там деревину відвантажили прямо на дорозі. Місцеві мешканці нарікають: лісгоспи розбивають недавно відремонтовану дорогу.

«Дороги доведені до жахливого стану, не їздять маршрутки та «Школярики», а тільки лісовози. Доводиться ходити пішки розбитими дорогами по 15-20 кілометрів»,- так коментують під постом Руслана Чернецького, який розповів про цю вирубку у Фейсбук.

У голови Боринської ОТГ теж немає протоколу громадських слухань щодо цією вирубки.

«Чи законна ця вирубка, треба питати у лісгоспів. Я ж не проводжу рубки. Ми громадських слухань не проводили, протоколів не маємо. Я видав розпорядження, аби зараз припинити вивіз, бо в такий період дуже знищується дорога», – розповів LMN голова Боринської ОТГ Михайло Шкітак.

В Самбірській районній адміністрації також розводять руками.

«Чесно, я не маю, що вам сказати. У мене немає протоколів по цих рубках. Бо я зараз приймаю адміністрацію, формую штат. Чи можу я одразу вирішити всі проблеми?» – каже голова Самбірської РДА  Іван Ільчишин.

Курій Василь вважає такі ситуації неприпустимими.

«На фото і відео чітко видно порушення статей Кримінального кодексу. Але позиція представника президента на Самбірщині – чітка і більш ніж зрозуміла: “чесно, я не маю, що вам сказати”. Хочу внести ясність: вся влада в лісгоспах, які згадуються, є в руках депутатів від провладної партії “Слуга Народу”. Анатолій Дейнека – обласний обранець, Юрій Мрочко (Старосамбірський лісгосп) та Михайло Ільницький (Боринський лісгосп) – районні. Також депутатами місцевих рад є лісничі та лісники. Вже чітко вимальовується картина, в яких ОТГ області лісова мафія буде процвітати. Громадам потрібно бути максимально пильними. Очікую на реакцію Максима Козицького, адже більшість фігурантів скандалів довкола незаконних рубок в області представляють себе як «Команда Козицького», – каже Курій Василь.

Фото та відео: Фейсбук

Відео