Самбір матиме один із найкращих сміттєвих полігонів в Україні | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Самбір матиме один із найкращих сміттєвих полігонів в Україні
22 Лютого, 18:01
logo-black

Самбір матиме один із найкращих сміттєвих полігонів в Україні

Антоніна Скляренко

 

73 млн грн передбачено державою на упорядкування та реконструкцію Самбірського звалища для твердих побутових відходів. Місто виграло тендер, тепер має шанс привести свій полігон до ладу та обладнати його так, аби той відповідав європейським стандартам.

 

«Бюджет реконструкції складає 73 мільйони гривень. Ми виграли тендер, тепер зможемо отримати ці гроші і почати реконструкцію свого звалища. Воно зараз і так вважається одним із найкращих в області. Досить велике – 13 гектарів, крім того, там ведемо постійну пересипку та рекультивацію. А тепер зможемо ще й привести його до тих норм, яких вимагають європейські стандарти. Поки таких полігонів в Україні є всього два – в Донецькій і Луганській області. Маємо шанс бути третіми у списку», – розповідає Євген Квас із самбірського КП «Об’єднане».

 

Зараз, вигравши тендер та отримавши кошти від держави, на Самбірському полігоні розпочнеться робота. Уже знайшовся і підрядник, який має досвід у подібних справах. Перш за все полігон  ТПВ буде оснащений системами захисту ґрунтових вод. На ньому прокладуть спеціальні труби для  вилучення і знешкодження біогазу та фільтрату. Територію обгородять та обмежать нагірною канавою для  запобігання  витікання забруднених поверхневих вод. Обладнають контрольно-пропускний пункт, де будуть встановлені спеціальні автомобільні ваги. Завдяки цьому вестиметься облік кількості  усіх видів непотребу, що надходять на звалище. Підключать також відеонагляд та буде створена охорона. Вже на днях має запрацювати сортувальна лінія. Вона допоможе зменшити об’єми відходів. Окреме сміття після сортування можна буде пресувати, а потім продавати і отримувати для міста додаткові кошти.

Повністю реконструювати звалище мали би вже за 6 років.

 

«Цього року мають надійти перші 20-25 мільйонів гривень. Як тільки їх отримаємо, львівська фірма-підрядник «Вельт Капіталь» приступить до роботи. Вони мають необхідний ресурс, багато техніки, щоб ця робота не затягувалась», – каже комунальник.

 

Згідно державних екологічних норм, скоро всі полігони, які не будуть приведені до відповідності, – закриватимуть.

 

«Кожне звалище потребує упорядкування, інакше йому не дозволять функціонувати. З часом і у Самбора могли виникнути такі ж проблеми. Не маючи необхідних коштів на приведення до норм, ми також вже за кілька років могли б шукати куди дівати власний непотріб, як, скажімо, зараз робить Дрогобич. Просилися б до сусідніх міст. У такому випадку довелося би піднімати тариф для населення», – додає Квас.

 

Нагадаємо, у Львівській області є сім полігонів, куди дозволено вивезення ТПВ. Серед них Новояворівськ, Буськ , Стрий, Миколаїв, Жидачів, Червоноград та  Самбір. Всі вони погодилися допомогти Львову, коли три роки тому обласний центр опинився у сміттєвому колапсі. За те отримували з державного бюджету спеціальні субвенції на розвиток міста.

Відео