Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Самбірська та Мостиська районні ради тепер зареєстровані у селах
25 Листопада, 18:48

Самбірська та Мостиська районні ради тепер зареєстровані у селах

Дві районні ради на Львівщині змінили місце юридичної реєстрації з районних центрів у села. Йдеться, зокрема, про Мостиську та Самбірську . Така перереєстрація передбачає, що податок з доходів фізичних осіб працівників апаратів районних рад йде не у міські бюджети Мостиськ і Самбора відповідно, а у сільські бюджети, повідомляє Zaxid.net.

Як свідчать дані аналітичної платформи YouСontrol, Мостиська районна рада ще у квітні 2018 року перереєстрована у село Гостинцеве, а Самбірська районна рада у січні 2018 року – у село Вощанці. У селі Гостинцеве Мостиського району мешкає трохи більше 1000 людей, у Вощанцях Самбірського району – менше 600.

При цьому село Гостинцеве не чуже для родини голови Мостиської райради Володимира Горбаця. Відповідно до його декларації на сайті НАЗК, дружина Володимира Горбаця має майже 1,3 га землі у цьому селі.

 

“Ні Мостиська, ні Самбірська райради не повідомляли офіційно про зміну місця реєстрації. Про це стало відомо зі слів голови Львівської облради Олександра Ганущина, який 25 листопада заявив, що йому відомо про випадки перереєстрації райрад, але не навів конкретних прикладів”, – повідомляє видання.

 

Варто зазначити, що Ганущин згадав про ці випадки у контексті ймовірної перереєстрації Львівської обласної ради. Відповідаючи на питання журналістів, Олександр Ганущин дав зрозуміти, що не відкидає такої можливоcті.

«Я знаю про діяльність колег, котрі перереєстрували районні ради у села за межами районного центру, це дозволило їм вийти на якісь зв’язки і бюджетну підтримку», – сказав він.

Нагадаємо, що Львівська обласна рада уже дозволила зміну місця рестрації Львівської обласної клінічної лікарні (ЛОКЛ) у Великий Любінь, а для перереєстрації Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні у село, де мешкає її гендиректор Богдан Чечотка, забракло лише одного голосу. 25 листопада Олександр Ганущин підтвердив, що має намір добитися переєстрації і інших обласних комунальних закладів, розташованих у Львові.

Окрім суто юридичної процедури, наслідком перереєстрації є зміна місця сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Наприклад, після перереєстрації ЛОКЛ місцевий бюджет Львова втрачатиме 24 млн грн щорічно. Львівська мерія оскаржує таку перереєстрацію, наголошуючи, що місцеві податки мають сплачуватися за місцем фактично розташування лікарень та інших обласних комунальних закладів.

Загалом у підпорядкуванні Львівської облради є понад 30 лікарень, музеїв, бібліотек та інших закладів, розташованих у Львові.

На фото: Самбірська районна рада (Фейсбук)

Схожі новини