Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Самопроголошеною сільською радою на Сколівщині зайнялась СБУ
09 Грудня, 14:25

Самопроголошеною сільською радою на Сколівщині зайнялась СБУ

У понеділок, 7 грудня, у селі Верхня Рожанка у Сколівському районі на Львівщині кілька місцевих жителів провели збори, на яких оголосили про створення окремої сільської ради, а також ухвалили рішення про те, що державним прапором у селі буде жовто-синій, а не синьо-жовтий, як це затверджено Конституцією. За цим фактом СБУ вже відкрила кримінальне провадження, пише Zaxid.net.

На відео, яке оприлюднив у Facebook  Віктор Палас, видно, що близько 15 осіб провели так звані збори на кухні в приватному помешканні. Вони обрали головою Вехньорожанківської сільської ради Богдану Шкелебей, також обрали депутатів. Село Верхня Рожанка налічує понад 1,1 тис. мешканців і до 2017 року було у складі Нижньорожанківської сільської ради, а потім увійшло до Славської ОТГ.

Проводив збори мешканців Верхньої Рожанки керівник ГО «Багнет нації» Анатолій Балахнін з Дніпра. Він пояснював, що Славська ОТГ є нібито «неконституційною» і мешканці Верхньої Рожанки можуть собі створити свою сільську раду.

«Це вперше в історії України сьогодні створена Верхньорожанківська сільська рада», – коментує на відео Віктор Палас.

На одному з відео видно, як Анатолій Балахнін передав обраній «голові» Богдані Шкелебей рішення зборів, заявивши:

«Це ваші повноваження. Більше повноважень на цій території, ніж у вас, ніколи ні в кого не було. Це максимум, який можливий. Це максимальна довіра, це максимально легально і легітимно. Я вас вітаю з цим».

Далі учасники так званих зборів перейшли до розгляду питання державних символів і вирішили прийняти прапор, який буде їх відрізняти від решти України – жовто-синій.

За цим фактом СБУ у Львівській області відкрила кримінальне провадження. Винуватцям злочину загрожує позбавлення волі від п’яти до десяти років.

 

Схожі новини