Шанси на порятунок були мізерними: у Львові медики врятували життя 46-річному військовому (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Шанси на порятунок були мізерними: у Львові медики врятували життя 46-річному військовому (ВІДЕО)
29 Травня, 13:26

Шанси на порятунок були мізерними: у Львові медики врятували життя 46-річному військовому (ВІДЕО)

У національному реабілітаційному центрі «Незламні» медики провели 13 операцій 46-річному капітану Збройних Сил України. Він отримав поранення під час масованого удару по Яворівському полігоні. Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

46-річний Роман Кулик – капітан ЗСУ. Його мобілізували у перші дні повномасштабної війни. Він проходив службу на Яворівському полігоні. 13 березня 2022 року російські військові завдали по полігону масованого удару – випустили понад 30 крилатих ракет. Тоді загинула 61 людина. 160 – зазнали поранень. Одним з них був Роман Кулик, він отримав множинні травми. У нього були мізерні шанси на порятунок.

Першу медичну допомогу Роману надали в Новояворівську. Крім того, на допомогу прибули лікарі зі Львова. Потім пацієнта доправили до першого медичного об’єднання.

«На той час це був наш такий най-найбільш травмований герой. Пацієнт, який був в найкритичнішому стані із тих ста поранених, які поступили того дня до нас. Ми вже неодноразово мали доповіді на різних міжнародних з’їздах хірургів воєнної травми. Тому що це дійсно унікальний випадок, коли вдалося врятувати життя людини з такими важкими, критичними пошкодженнями»,  – розповів хірург Гнат Герич.

Роман Кулик 20 днів перебував у реанімації, ще 50 у хірургічному відділенні. Йому провели 13 операцій.

Щодня у лікарні поруч з Романом була його дружина. Чоловік вразив лікарів неабиякою жагою до життя та вірою, що все буде добре.

«Мене спас Бог руками лікарів, які витягли мене з того світу», – каже Роман Кулик.

У тілі захисника залишаються 10 із 22 осколіків від російської ракети. За станом здоров’я Романа звільнили від служби у ЗСУ. Однак, він підтримує контакт із побратими та за потреби допомагає їм.

Відео