Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Ще в одному селі на Дрогобиччині ввели карантин через виявлений сказ у собаки
23 Березня, 16:44

Ще в одному селі на Дрогобиччині ввели карантин через виявлений сказ у собаки

Сьогодні, 23 березня, на засіданні надзвичайної комісії запровадили карантин у селі Унятичі, Дрогобицького району, та його 5-кілометровій зоні, через виявлення захворювання на сказ у собаки. Про це повідомили у Дрогобицькій РВА.

Карантин триватиме до 23 травня, за умови відсутності нових випадків захворюваності тварин на сказ.

«Встановлено, що собака у селі Унятичі знаходилась на постійному прив’язі. За день до загибелі працівниками ветеринарної служби було оглянуто тварину і було встановлено: «тварина знаходилась в лежачому положенні, у собаки були судорожні, мимовільні рухи нижньої щелепи, слинотеча, собака не приймала їжу та воду. Зіниці не збільшені. Ран від укусів на тварині не виявлено. Агресії не проявляла», – зазначив начальник Дрогобицького районного  управління ГУ ДПСС у Львівській області Юрій Гарбузинський.

Власники собаки повідомили про її загибель, а також про те, що напередодні на подвір’ї, де була собака, була помічена лисиця. На місці загибелі собаки провели вимушену дезінфекцію території.

Зазначається, що це вже третє село, де з початку року ввели карантин, через виявилений у тварин сказ. 7 березня його зафіксували у селі Грушів, а 6 січня – у  селі Доброгостів.

Аби запобігти поширенню сказу, ветеренарна служба проводить обходи прилеглої території. На разі, безпритульних собак та котів, які б могли бути у контакті із твариною, не знайшли.

В селі Унятичі вакцинують всіх сприятливих до сказу тварин. Загалом у селі зафіксовали 284 собак та 153 котів. На разі імунізовано вже 125 собак та 93 котів.

Також під час засідання комісії вирішили проводити заходи зі зменшення чисельності популяції лисиць у лісі.

Схожі новини