Ще вісім жителів Львівщини потрапили до лікарні з лептоспірозом | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Ще вісім жителів Львівщини потрапили до лікарні з лептоспірозом
21 Серпня, 17:29

Ще вісім жителів Львівщини потрапили до лікарні з лептоспірозом

До Львівської обласної інфекційної лікарні госпіталізували ще 8 осіб з лептоспірозом. Більшість із них – мешканці Стрийського району. Один пацієнт зараз перебуває у реанімації. Про це повідомили  завідувачка 4-го діагностичного відділення лікарні Таміла Алексанян у коментарі zaxid.net.

За словами Таміли Алексанян, цього літа значно побільшало пацієнтів, у яких діагностували лептоспіроз. Водночас, у лікарні є такі пацієнти, у яких цей діагноз ще не підтверджено, але є підозра. Значна частина хворих – жителі Стрийського району, Дрогобича, Моршина.

«З восьми хворих, які зараз лікуються в інфекційній лікарні, більшість зі Стрийського району, Дрогобича, Моршина. За останній місяць з лептоспірозом до нас госпіталізували шестеро хворих з цього району», – зазначила Таміла Алексанян.

Минулого тижня до інфекційної лікарні потрапив львів’янин, який скупався в річці Стрий. До цього в жодних інших водоймах не купався. У нього діагностували лептоспіроз.

Інші хворі, які поступили до лікарні із цього району, або купалися у водоймах, або наводили лад у підвалах без засобів захисту.

Нагадаємо, майже два тижні тому, на Львівщині лептоспіроз підтвердили у 54-річної мешканки Нового Роздолу. До цього, цю інфекцію діагностували у ще чотирьох мешканців області.

Лептоспіроз – це небезпечне захворювання, джерелом зараження є будь-які гризуни: миші, щури, пацюки тощо. Однак для інфікування потрібно, щоб збіглися кілька умов: стояча вода, в якій живе гризун, а у людини, яка контактує з цією водою, мають бути пошкодження на шкірі – подряпини, порізи.

В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм.

Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання)  до серйозних (ураження нирок,  печінки, менінгіт) і навіть летальних (при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою та лікуванні).

Відео