Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Що вкладають у голови нашим дітям?»: у Самборі запрацювала школа бойового мистецтва «Триглав»
07 Березня, 17:18
logo-black

«Що вкладають у голови нашим дітям?»: у Самборі запрацювала школа бойового мистецтва «Триглав»

Два тижні тому у Самборі відкрилась нова секція бойового мистецтва «Триглав». Засновником цього стилю бою є уродженець Тернопільщини Володимир Куровський, який себе називає Верховним волхвом України-Руси. Чоловік має скандальну репутацію: його не раз називали шахраєм, самозванцем, людиною з проросійськими поглядами. Тож самбірчани забили на сполох.

«Не секрет, що «Триглав» пропагує відверто проросійську ідею. Викладати це псевдокозацьке бойове мистецтво в Самборі взявся Андрій Гонца. Знаю цю людину особисто. Молодий, розумний, добре підкований в історії чоловік. Але чому він вирішив цим займатися, не розумію, – розповідає місцевий тренер бойового мистецтва «Бойовий Гопак» Тарас Войтів. – Діти завжди рівняються на авторитет. Та коли розібратись, хто стоїть за цим мистецтвом бою, стає страшно, як і те, що вкладають у голови нашим дітям. Про «Триглав» вже й раніше мав інформацію. Знав, що це сепаратистська організація. Своє бойове мистецтво засновник Володимир Куровський пропагує російською мовою. У інтернеті чимало фотографій, де його підопічні тренуються у формі з надписом: «Ми Русскиє!, «Слава России».

88112970_834686773663622_7544091148977963008_n

Відомо, що на початку анексії Криму Куровський привселюдно заявляв, що війська Росії зайшли в Крим як братські, щоб допомогти українцям. А ще пропагує необхідність мирного життя з окупантом.

«Знайшов статтю, у якій розписано про дуже дивні два напрямки діяльності цієї людини. Він говорить про самопроголошення нової держави на території України – Руської Землі Титульного Суверенного народу України. Тобто людина сміє ділити територію України, яку до теперішнього часу кров‘ю і потом виборювали наші предки. А також створює дитячі академії «Віда», «Родосвіт» та «Віровідання», де можна отримати освіту чаклуна, відьми або екстрасенса. Куровський – не християнин. Чого він та його бойове мистецтво може навчити дітей? А до всього ще й відомо, що Куровський їздив до Москви. Після того я зрозумію, що ця людина – просто шахрай».

 

e8defc27e49c18cd0eb9a41778a79c22

Торік у червні у Львівському парку «Знесіння» «Триглав» проводив семінар з індивідуального розвитку. Перешкодила цьому група патріотичних організацій, як от «Шаблезуб» та «Центральна Школа Бойового Гопака.

«Тоді Куровському задавали конкретні питання щодо його проросійських поглядів. Він запевняв, що ми його неправильно зрозуміли, що він патріот, але конкретної відповіді так і не отримали. А вже пізніше стало відомо, що про нашу зустрічі він був повідомлений і з місця семінару перед нашою появою втекло 20 осіб з великими сумками. А що було в сумках – невідомо. На цій акції був і самбірський тренер Андрій Гонца, – каже Войтів. – Зроблю все можливе, щоб секція «Триглаву» не діяла у Самборі».

 

LMN поспілкувалась із самбірським тренером «Триглаву» Андрієм Гонцою. Він розповів, що до його секції записалося кілька десятків хлопчаків від 6 до 17 років. Каже, його мистецтво бою вчить витривалості та любові до рідної землі. Всі звинувачення на адресу «Триглаву» і його засновника спростовує.

«Фото, де зафіксована людина у футболці із надписами «Ми русские» чи «Слава России», зроблене під час семінару. На ньому було 15 людей, і лише одна людина із такою футболкою. Хто ця людина і як вона потрапила на семінар, навіть не знаю. Відео з розмовою Куровського, яке залили в соцмережу, – це лише шматок розмови. Та й з нього видно, що Володимир Куровський каже про те, що воюють не народи між собою, а ті, хто при владі. Я не думаю, що сім’я українська зараз би хотіла воювати з сім’єю російською, польською чи білоруською. А в тій нарізці відео також сказано, що він вважає, що на період початку 2014 року вхід російських військ в Крим є однією з ситуацій для гармонізації, заспокоєння процесу.

«Триголов» насправді поза політикою, я як представник цього бойового мистецтва – теж поза політикою. Нас не цікавить, хто з ким воює. Звичайно, я за те, щоб був мир.
Ідеологія і філософія козацького мистецтва власне полягає в тому, щоб був мир, не насилля, а чистота, совість, відповідальність. Не «я поганий – він хороший, я хороший – він поганий». Це вже егоїстично. Мій вчитель Володимир Куровський також за мир та справедливість.
Йому закидають російську мову. Я от вчора заходив на сторінку у соцмережі Володимира Пилата (засновник “Бойового Гопака” – LMN), в нього є пост російською. І що тепер робити? Казати, що він проросійський? Звичайно, ні».

– Але ж в нього не написано на футболці «Слава России».

87397071_834686783663621_1559414045772087296_o-1

– Передивився ці фотографії і бачу, що вони були зроблені ще у 2013 році, тобто ще до того етапу, коли у нас почався конфлікт. Тому про це треба також казати. Та й, зрештою, у мене є парасоля на якій написано «рус…» і ще щось там – банк якийсь чи що. Я інколи з нею ходжу. То що це означає?

– Вважаєте особисто Росію окупантом?

– Так, звичайно. Це факт. Російські війська тут. Фактично іде війна і цього ніхто не заперечує. І на цей момент вони виступають нашими ворогами по факту. Але ж ворогами не виступає народ російський, а той, хто допустив до війни.

– Викладаєте лише мистецтво бою, чи проводите з підопічними ще якісь виховні бесіди?

– Трохи викладаю історію, розмовляю з учнями, адже бойове мистецтво – це не тільки вміння махати кулаками. Я за мир і любов між усіма людьми. Володимир Куровський також мислить думками миру та любові. Він патріот України, 30 років був членом УНА-УНСО, пізніше у партії «Свобода». А ще додам, що Куровський їздив у Росію на семінар з саморозвитку і 10 днів відсидів там в ізоляторі тимчасового тримання. Потім його видворили з Росії і зараз у нього заборона на в’їзд туди на 10 років. Я так думаю, якби він був проросійським, такого би не сталося.

 

Схожі новини