Школярка з Трускавця рік навчатиметься в американській школі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Школярка з Трускавця рік навчатиметься в американській школі
11 Травня, 11:06
logo-black

Школярка з Трускавця рік навчатиметься в американській школі

Тетяна Пасічник

Евеліна Наконечна навчається у 10-му класі трускавецьої школи-гімназії №2. Нещодавно перемогла у міжнародній американо-українській програмі обміну майбутніх лідерів FLEX. Згідно з умовами, дівчина має можливість рік навчатися у США та жити в американській сім’ї.

 

“Кожного року у нашу школу приходить лист від представників програми. Вони закликають брати участь. Вчителі англійської, в свою чергу, інформують учнів, – розповідає LMN Евеліна. – Цьогоріч з нашої школи лише я була учасницею. Загалом на Львівщині подали заявки близько 800 школярів. Коли я дізналась про перемогу, була шокована, адже учасників було дійсно дуже багато”.

 

Конкурс проходив у три тури. Перший  — читання і завдання на граматику.  У другому турі окрім письмової роботи давали завдання-ситуацію, а учасники мали придумати вихід з неї. У третьому турі школярі проходили співбесіду з американськими та українськими представниками. Також була гра в групах, там мали проявити лідерство.

 

“Час на завдання був дуже обмежений, але тим, хто вільно володіє англійською, — не складно, – каже школярка. – Та все ж найбільше дивились на особистість, сильний характер. Для них головне, щоб учасник показав самостійність. Переконав, що зможе прожити рік на чужині, без сім’ї, прийме всі виклики і не захоче додому”.

 

Батьки Евеліни вражені. Поки у них — двоякі відчуття від перемоги доньки.

 

“Звичайно, вони переживають, як я буду весь рік так далеко сама, через це не дуже хочуть, щоб я їхала. Одночасно і радіють, розуміють, що це хороший шанс для мене. Не факт, що коли-небудь я ще зможу собі таке дозволити», – додає Евеліна.

 

Найбільше десятикласниця боїться, що житиме у сім’ї, з якою не зможе порозумітись.

 

“Я дивилась в ютубі відео учасників цієї програми. Дехто розповідав, що їм змінювали сім’ї 2-3 рази. Не знаю в чому причина. Можливо, не знаходили спільну мову або не годували їх, – сміється. – На сайті вказано, що я дізнаюсь про свою нову сім’ю лише за тиждень до вильоту, тому чекаю сюрприз. Заспокоює, що завжди зі мною на зв’язку буде представник програми. Зможу йому сказати про будь-які незручності”.

 

Евеліна у США матиме стипендію — 125$ у місяць.

Зараз дівчина збирає всі документи для поїздки. Вирушатиме наприкінці липня.

Фото: Інстаграм

Відео