Штрафи за підпал сухої трави можуть підвищити у 200 разів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Штрафи за підпал сухої трави можуть підвищити у 200 разів
08 Квітня, 17:40

Штрафи за підпал сухої трави можуть підвищити у 200 разів

Сьогодні, 8 квітня, Кабінет міністрів України підтримав проєкт закону про внесення змін до Адміністративного кодексу України щодо посилення відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків. Нагадаємо, цей документ напрацювали у Департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

 

“Суспільство давно ставило вимогу посилити відповідальність за подібні речі. Підпали шкодять природі, економіці України, ставлять під загрозу підприємства критичної інфраструктури. Ці пожежі часом коштують нам десятки і сотні мільйонів гривень. Тому відповідальність має бути посилена. Впевнений, суспільство цього чекало”, – каже прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

 

 

 

“Ми просили про підвищення штрафів – від 42 тисячі гривень, відповідальність для власників/орендарів, а також надати можливість складати протоколи поліції і рятувальникам. Під час нинішнього засідання уряду підняли питання і про криміналізацію цієї статті в законах. З приватних і публічних розмов, з коментарів у соцмережах, я можу сказати: люди будуть за. Бо так, як палять поля, ліси, смітники цього року, мабуть, не палили ніколи. Це другий Чорнобиль, який ми собі самі робимо”, – говорить заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Впродовж доби законопроєкт мають доопрацювати у міністерстві фінансів та міністерстві економіки. Відтак його передадуть на розгляд у відповідні комітети та Верховну Раду.

Також під час засідання Кабміну обговорили потребу збільшення резерву пального для гасіння пожеж в екосистемах. Прем’єр доручив звернутися для цього з протокольним дорученням до комісії ТЕБ і НС.

Нагадаємо, проєкт змін до Адмінкодексу від Львівської ОДА передбачає підвищення штрафів за самовільне спалювання сухої рослинності – від 42 тисячі для звичайних людей та від 84 тисячі для посадовців.

З ініціативи Юрія Холода майже у всіх районах Львівщини здійснюють рейди спеціальні мобільні групи, які патрулюють поля на вихідних. За 4-5  квітня вони склали 46 протоколів. Від початку року разом на Львівщині палії заплатять усього 86 шрафів. Усе тому, що право складати протоколи і притягувати до відповідальності наразі мають лише Держекоінспекція та її громадські інспектори. Штрафи за підпали мінімальні – від 170 до 340 гривень.

Щодня на Львівщині виникає до сотні пожеж. На вихідних пожежники гасили 197 підпалів в екосистемах. Від початку року – понад 2 тисячі.

Фото: Главком.

 

Відео