«Шукай місце на цвинтарі», – крадій лісу погрожував депутатові сільради | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Шукай місце на цвинтарі», – крадій лісу погрожував депутатові сільради
03 Січня, 22:39

«Шукай місце на цвинтарі», – крадій лісу погрожував депутатові сільради

Сьогодні, 3 січня, мешканець села Тур’є Старосамбірського району Іван Мартич побачив, як з лісу гусеничним трактором везуть вкрадену 12-метрову ялицю. Викликав поліцію. За деяких час поліцейські приїхали. Та не самі. Привіз їх місцевий житель Володимир Даців. Саме йому, за словами Мартича, і належить трактор, яким везли дерево.

 

«Нині зранку я взяв коня і пішов розчищати дорогу від снігу, – розказує Іван Олексійович. – Дивлюся, з лісу виїжджає трактор, тягне ялицю – велику, на 3 куба, а то й більше. Підходжу до хлопців, що в кабіні сиділи. «Та майте совість!» – кажу. А вони мені: «А хто ти такий? Та пішов ти».  По газах і поїхали. Як  же мені обідно стало! Мій батько, дідо той ліс шанували, для себе не різали. А ті вже зовсім стиду не мають. Подзвонив на «102».

 

Згодом Мартич побачив ще 9 зрубаних ялиць, які поскладали на горбку, за 100 метрів від дороги.

 

«Почули, що поліція їде, та й сховали там. А трактор під горбком залишили, – веде далі чоловік. – За деякий час дивлюся, їде джип Володимира Даціва. Він за кермом, а в салоні три поліцейські. Один зі мною лишився говорити, а два з Дацівом кудись пішли».

 

Мартич показав поліцейському ялиці, трактора, дав пояснення. Той записав його номер телефону і сказав, що при потребі подзвонить.

Іван Мартич є депутатом сільської ради. Розповідає, два роки тому депутати заборонили в селі вирубку лісу. Не мають права це робити ні «Галсільліс», ні Старосамбірський держлісгосп.

 

«У нас в селі роками ліс виписували, та грошей на ремонт дороги не давали, хоч скільки ми не добивалися, – розказує Іван Олексійович. –  Діти 5 кілометрів пішки до школи ходили, в гумаках, бо до нас автобуси не могли заїхати. А в селі 7 пилорам працюють!  Депутати в 2017 році повністю заборонили рубку на території сільради. Але ліс і далі вирубують. Ні для кого в селі не секрет, що Володимир Даців незаконно вирізає ліс і нічого не боїться. Має зв’язки і в поліції, і серед лісників. Навесні люди в селі сфотографували, як його ЗІЛ дерево везе, і в інтернеті це виклали. Даців знав, що я на сесіях виступаю проти вирубки, думав, що ті фотографії – мої. Подзвонив мені і каже: «Шукай собі місце на цвинтарі!». Я тоді теж в поліцію дзвонив, заявляв про погрози».

 

Іван Мартич припускає, що районна поліція не буде займатися цією справою.  Хоче надати розголосу цьому випадку, аби змусити правоохоронців виконати свої службові обов’язки.

Нагадаємо, 28 грудня в селі Лаврів на Старосамбірщині троє молодиків побили батька активіста Володимира Мазура. Той виявив в лісі свіжозрубану деревину, повідомив поліцію.

Відео