Сім’я львів’ян намагалася вакцинуватися від COVID-19 російським препаратом | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Сім’я львів’ян намагалася вакцинуватися від COVID-19 російським препаратом
08 Грудня, 20:21

Сім’я львів’ян намагалася вакцинуватися від COVID-19 російським препаратом

У Львові до однієї з поліклінік звернулися люди із проханням провакцинувати їх російським препаратом від коронавірусу «Гам-КОВІД-Вак». Його виробляє філіал «Медгамал» Національного дослідницького центру епідеміології та мікробіології імені М. Ф. Гамалеї Міністерства охорони здоров’я Росії (торгова марка – «Спутник V»). Про цей випадок «Експресо.Захід» розповів колишній міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

 

«Про цей кричущий факт я дізнався від знайомої, яка працює медсестрою в одній з львівських поліклінік. Каже, прийшли якісь люди з вулиці (ціла сім’я) і попросили зробити їм щеплення цією вакциною. Моя знайома, звісно, відмовилася це робити і сфотографувала упаковку вакцини. Фото надіслала мені, щоб я побачив, наскільки наші люди легковажні, – зазначив Остан Семерак. – Заробітчани доволі часто передають ліки з Польщі, Італії, які в Україні не зареєстровані. Можливо, передають і з Росії. Не виключено, що сім’я придбала цю вакцину через інтернет, тож це взагалі може бути підробка».

Будь-яка вакцинація повинна відбуватися з дотриманням чітких вимог, визначених чинним законодавством України, кажуть у Львівському обласному лабораторному центрі.

«По-перше, вакцина повинна доставлятися з дотриманням вимог холодового ланцюга, тобто при температурі, зазначеній в інструкції до цієї вакцини. По-друге, перед вакцинацією має бути огляд лікаря чи медпрацівника. По-третє, повинен вестися облік вакцини у певних документах (є відповідні журнали, в яких це все фіксується). По-четверте, вакцина повинна мати дозвільний документ, тобто бути зареєстрованою в Україні, – перелічує у коментарі «Еспресо.Захід» в.о. генерального директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Іванченко. – Відповідно, якщо робити не так, це вважається порушенням процедури. Що ж стосується побічних дій, на введення будь-яких імунопрепаратів може бути реакція, яка передбачена виробником і вказана в інструкції, або ж це може бути алергічна реакція. Але це все – очікувані реакції».

Коли ж людина вводить препарат, придбаний «з рук», зокрема в інтернеті, це може мати непередбачувані і доволі сумні наслідки, попереджає фахівець.

Як повідомляють російські ЗМІ, у Росії масштабна вакцинація населення стартувала вчора, 7 грудня. Для цих цілей виготовили майже 2 млн. доз препарату. Деякі російські експерти прогнозують, що через складнощі з дотриманням холодового ланцюга при транспортуванні «Спутника V» тисячі доз вакцини можуть відправитися на утилізацію.

Фото: Фейсбук

Відео