Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Скоро почнеться призов в армію. Кому і коли чекати повістки
15 Березня, 20:20

Скоро почнеться призов в армію. Кому і коли чекати повістки

З 1 квітня до 30 червня, а також з 1 жовтня до 31 грудня 2019 року у всіх областях України проходитиме призов на службу в армію.

 

Кому прийдуть повістки?

 

На військову службу до лав Збройних сил України призиватимуть придатних за станом здоров’я до військової служби чоловіків, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відтермінування від призову на військову службу.

 

Термін служби в армії, відповідно до закону «Про військовий обов’язок і військову службу» для юнаків, які не мають вищої освіти — 18 місяців, для тих, хто має ступінь спеціаліста або магістра — 12 місяців.

Незважаючи на підвищення призовного віку до 20 років, юнаки 18-19 років мають можливість за бажанням пройти службу в армії на контрактній основі.

Призовну кампанію, у разі необхідності, впродовж року можуть продовжити на підставі указу Президента. Глава держави може також оголосити дострокові і додаткові призови на службу.

 

Що робити?

 

Отримавши повістку з військкомату, хлопець зобов’язаний прибути на призовну дільницю в термін, зазначений у повістці. Недотримання порядку з певних причин не є підставою для ігнорування призову. Тож після початку нового призову в армію, військовозобов’язані мають 10 днів, щоб з’явитися у військкомат.

 

Що буде за ухиляння від служби?

 

Поважними причинами неявки у військкомат можуть бути лише форс-мажорні ситуації: смерть близького родича — батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідусі, бабусі, стихійне лихо, хвороба призовника.

За неявку у військкомат передбачений штраф від 85 до 119 гривень за перше порушення і 170-255 гривень — за повторне порушення. Кримінальна відповідальність за ухилення від військової служби передбачає ув’язнення до трьох років.

 

 

Фото: з відкритих інтернет джерел

Схожі новини