Сьогодні Львів проведе в останню дорогу двох Героїв | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Сьогодні Львів проведе в останню дорогу двох Героїв
17 Листопада, 10:43

Сьогодні Львів проведе в останню дорогу двох Героїв

Сьогодні, 17 листопада, Львів попрощається з військовослужбовцями Андріаном Ковальським та Юрієм Жигайлом, які загинули від рук російських окупантів, захищаючи Україну. Про це повідомили у Львівській міській раді.

 

Андріан Ковальський, 42 роки. Уродженець міста Винники.

Навчався у Середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №47 міста Львова. Згодом вступив до Відокремленого структурного підрозділу «Техніко-економічний фаховий коледж Національного університету «Львівська політехніка».

Після завершення навчання проходив строкову військову службу. У мирний час працював у сфері газопостачання. Із перших днів повномасштабного вторгнення російської федерації добровольцем вступив до лав Збройних Сил України. Після проходження навчань потрапив до 120-го окремого розвідувального батальйону Сухопутних військ ЗСУ, у складі якого виконував бойові завдання на Чернігівщині.

Згодом Андріана Ковальського перевели до 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка оперативного командування «Схід» Сухопутних військ Збройних Сил України. Брав участь у звільненні Харківщини, а також у тяжких боях за Луганщину, де й отримав перше поранення. Згодом боронив державу на території Донецької області, де був вдруге поранений.

У 2023 році був скерований на навчання у Військову академію (м. Одеса), де отримав звання «молодший лейтенант». Після проходження навчання повернувся до лав 92-ї бригади та виконував завдання на Донеччині. Виконував обовʼязки командира штурмового батальйону.

У Андріана Ковальського залишилися батьки, дружина, двоє дітей, брат і сестра.

О 09:30 у храмі Різдва святого Івана Хрестителя у місті Винники (вул. Галицька, 61) відбудеться прощання із воїном Андріаном Ковальським.

 

Юрій Жигайло, 38 років. Уродженець села Передмірка Тернопільської області.

Навчався у Передмірській філії Борсуківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Тернопільської областi. У 2004 році закінчив Вище професійне училище №57 м. Львова за спеціальністю «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів».

У 2006 році разом із дружиною переїхав до Львова та почав працювати у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Львівський бронетанковий завод». Із 2017 року обіймав посаду електромеханіка на Приватному підприємстві «Балансир».

Був учасником Революції Гідності. Із початком повномасштабного вторгнення рф став на захист Батьківщини від окупантів. Виконував бойові завдання у лавах 21-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України.

У Юрія Жигайла залишилися мама, дружина і дві донечки.

Чин похорону обох Захисників розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, об 11:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок.

Поховають військовослужбовців на Личаківському кладовищі.

 

Відео