Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Сокільникам дозволили створити власну ОТГ
28 Листопада, 18:33

Сокільникам дозволили створити власну ОТГ

Львівська облдержадміністрація дозволить об’єднання сіл Сокільники, Басівка та Годовиця Пустомитівського району в об’єднану територіальну громаду. Про це під час брифінгу щодо стану реформи децентралізації на Львівщині розповів заступник голови ЛОДА Василь Лозинський, передає “Захід.нет”. Ця громада не передбачена перспективним планом, який розробляла робоча група при ЛОДА, однак після активних протестів мешканців Сокільників, Басівки та Годовиці чиновники змінили своє рішення.

«Я говорив з сільським головою Сокільників, про те що є позитивний висновок. Ми будемо готувати  розпорядження. Сьогодні надамо висновок, день-два нам потрібні на підготовку розпорядження на відповідність Конституції», – каже Василь Лозинський.

Мешканці сіл вже чотири дні пікетують під стінами ЛОДА. Голова Сокільників Тарас Сулимко каже, що вони підуть додому лише після того, коли Сокільницьку ОТГ внесуть до перспективного плану Львівщини.

«Ми будемо стояти, поки не побачимо, що Сокільницька ОТГ є у перспективному плані. Тому що, вигравши бій, ще не означає, що ми виграли війну. Вони не можуть нічого говорити проти тих цифр, які ми їм надали. Ми їм цифри показали, що Сокільницька ОТГ – це є найбагатша ОТГ у Львівській області», – каже Тарас Сулимко.

Відповідно до перспективного плану, який розробила міжвідомча робоча група при ЛОДА і який погодило міністерство розвитку громад та територій, Сокільники мали увійти до майбутньої Львівської ОТГ, а села Басівка та Годовиця – у Пустомитівську ОТГ. Тиждень тому, 21 листопада, ЛОДА відмовила у створенні Сокільницької ОТГ. Тоді документи повернули сільрадам на доопрацювання.

Село Сокільники розташоване впритул до Львова, там офіційно проживає близько 6 тис. мешканців. Натомість у Басівці і Годовиці загалом менше 2 тис. мешканців, а відстань від цих сіл до Львова близько 15 км.

Фото: Галнет.

  • 0
  • 213
Схожі новини