Справою знищення унікальної мозаїки у Львові займуться правоохоронці | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Справою знищення унікальної мозаїки у Львові займуться правоохоронці
03 Жовтня, 09:47

Справою знищення унікальної мозаїки у Львові займуться правоохоронці

Львівська міська рада звернулася в правоохоронні органи щодо факту знищення унікальної 40-річної мозаїки авторства художника Богдана Сойки у приміщенні на вул. Володимира Великого, 2 у Львові (видавництво «Вільна Україна»). Панно було внесене у перелік цінних мозаїчних творів та мало охоронний статус. Про це зазначила під час брифінгу керуюча справами виконкому ЛМР та в.о. начальника міського управління охорони історичного середовища Наталія Алєксєєва.

За її словами, за таке правопорушення передбачена навіть кримінальна відповідальність, відповідно до статті 298 Кримінального кодексу України.

«Передбачено штраф, а також є можливість позбавлення волі на строк до 3 –х років. Але, на жаль, ми не маємо хорошої статистики дії цієї статті. І це є наслідком застарілого законодавства у цій сфері. Бо штраф у 750 грн чи 1700 грн за те чи інше пошкодження – це не той штраф, який зупинить власників приміщень від таких дій», – зазначила Наталія Алєксєєва.

Власником приміщення, де була мозаїка, є товариство «Торгпреса». Директор Сергій Васечко заперечує причетність до руйнування мозаїки та ставить під сумнів її цінність. Каже, що раніше вона містила комуністичний символ, тож те, що сталося, називає актом декомунізації.

«Ми її не руйнували, не знімали. З плином часу і через протікання даху стіна з мозаїкою намокала і з весни почала руйнуватися. Я не робив нічого, щоб її зберегти, бо для мене вона не цінна. Раніше там був комуністичний символ – напис «ленін». Я вважаю, що все, що має відношення до комунізму, підпадає під закон про декомунізацію.

Камінці, які осипалися, ми не зберігали, не маємо жодного збереженого елемента композиції.  Бо, повторююсь, ця мозаїка для мене не є цінною. Але якщо для когось вона цінна, і громада вирішить, що її треба відновити, то ми готові допомогти. Але тоді, напевно, треба відновити і напис «ленін», – розмірковує Сергій Васечко.

Тож в мерії сподіваються, що власник погодиться, у співпраці з художниками, відновити знищене панно.

Нагадаємо, про знищення унікальної мозаїки «Інформаційний простір» стало відомо днями завдяки соцмережам.

Відео