Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Старосамбірський суд за підробку довідки покарав порушника на …850 грн
02 Серпня, 21:27

Старосамбірський суд за підробку довідки покарав порушника на …850 грн

850 гривень – таке покарання поніс мешканець Самбірського району, який обдурив правоохоронців і судову систему, представивши їм фальшиву довідку.

Йдеться про історію зі Самбірським судом, за який, як писала LMN раніше, вже взялось Державне бюро розслідувань.

Тут дивним чином виправдали 125 водіїв, які керували авто в нетверезому стані. Схему придумали оригінальну – недобросовісних керманичів брали на поруки трудові колективи. Після цього порушників звільняли від відповідальності.

Цікаво, що суду представляли абсолютно фальшиві довідки, у слуг Феміди ж жодних питань до липових документів не було. Можна припустити, що одна чи дві такі справи могли бути непоміченими через неуважність. Та коли рахунки пішли на сотні, слабо віриться, що жоден працівник суду не виявив очевидної підробки.

Тоді, взимку, ДБР зʼясувало, що у частині справ про взяття нетверезих водіїв на поруки фігурує компанія ПП «Білаки», котра належить колишньому голові Самбірської РДА Івану Білаку.

Починаючи з 2019 року, компанія взяла на поруки щонайменше десять осіб. Серед них – Віталій Сарахман. Згодом у суді він визнає, що жодного стосунку до “Білаків” ніколи не мав.

А зараз журналістам LMN стало відомо, що вже є перший вирок у справі підроблених довідок. Той самий Віталій Сарахман уже “взяв відповідальність” за скоєне та навіть поніс “жорстке” покарання.

У суді вирішили покарати його за підробку документів штрафом. У розмірі 850 грн.

“При погодженні призначення покарання враховувалось те, що ОСОБА_1 щиро розкаявся у вчиненні кримінальних проступків, раніше не судимий. ОСОБА_1 зрозумілі наслідки укладення вказаної угоди, а також підстави та порядок оскарження вироку, яким буде затверджено угоду”, – йдеться у рішенні суду.

І дуже вже цікавим є той факт, що навіть після виявлення ДБР фальшивих довідок, водіїв так і не притягують до відповідальності за першочергове порушення – нетверезе водіння.

LMN відомий факту позову до суду, у якому позивач просив скасувати попередню Постанову суду, у якій винуватця брали на поруки. Тобто – покарати водія не лише за підробку документів, а й за нетверезе водіння.

Проте у Старосамбірському суді почали коїтись дивні речі. Перший суддя Казан І. – відмовився розглядати цей позов, взявши самовідвід. І хоча закон таку можливість передбачає, питання до судді залишаються. Другий же суддя – Галин В. – відхилив позов, не побачивши у ньому “нововиявлених обставин”.

“Підстав для відкриття провадження за нововиявленими обставинами із застосування аналогії закону чи аналогії права, на чому наполягає заявник, не вбачається”, – йдеться у судовому реєстрі.

Очевидно, гуманні старосамбірські судді вважають, що 850 гривень – достатнє покарання за пʼяне водіння і фіктивні документи, представлені правоохоронцям.

  • 0
  • 6695
Схожі новини