Суд змінив вирок “шляхетному перевізнику” Михайлу Міхняку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Суд змінив вирок “шляхетному перевізнику”  Михайлу Міхняку
29 Вересня, 10:56

Суд змінив вирок “шляхетному перевізнику” Михайлу Міхняку

Львівський апеляційний суд змінив вирок колишньому депутату Рудківської міськради Михайлу Міхняку, який під виглядом волонтерів перевозив чоловіків призовного віку за кордон. Наразі суд призначив 5 років увʼязнення та 68 тис. грн штрафу. Про це повідомили  ZAXID.NET.

 

“У березні 2022 року Михайло Міхняк заснував ГО «Корпус сприяння армії». У травні Михайло Міхняк налагодив схему перевезення чоловіків за кордон під виглядом волонтерів цієї ГО. У документах, за якими чоловіків потім вносили до системи «Шлях», він вказував перелік волонтерів, які їдуть за кордон по гуманітарну допомогу.  Ці особи призовного віку мали привезти в Україну ліки з Португалії, автомобілі з Польщі для військових та різну іншу гуманітарку. Втім після виїзду чоловіки в Україну так і не повернулись. Загалом поліція встановила щонайменше 24 факти перевезення ухилянтів”, – йдеться у повідомленні.

У поліцію на колишнього депутата заявив один із чоловіків, який хотів скористатися послугами. Голова ГО погодився допомогти за 1000 доларів США. 21 грудня за фактом вимагання хабаря чоловік заявив на Михайла Міхняка в поліцію.

Пізніше, 29 березня слідчі повідомили  Михайлу Міхняку про підозру за трьома статтями – ч. 2 ст. 332, ч.1 ст. 366, ч. 3 ст. 368-3 ККУ. Суд спершу призначив йому 107,4 тис. грн застави, однак пізніше ці гроші перерахували на ЗСУ, а Михайла Міхняка відпустити під особисте зобов’язання.

У суді Михайло визнав свою провину, однак за його словами, чоловіки, яким він допоміг виїхати, згодом нібито переправляли з Європи автомобілі для ЗСУ.

Нагадаємо, що 27 червня Самбірський міськрайонний суд визнав Михайла Міхняка винним у перевезенні ухилянтів, підкупі службових осіб та хабарництві й призначив сукупно 5 років позбавлення волі з позбавленням права керувати ГО на 3 роки, а також 51 тис. грн штрафу. Втім пізніше суд звільнив його від відбування покарання, замінивши увʼязнення на 3 роки іспитового терміну.

Однак прокуратура після оприлюднення вироку суду, оскаржила його, вимагаючи більш суворого покарання. В результаті апеляційний суд змінив вирок, призначивши 5 років позбавлення волі з позбавленням права очолювати ГО впродовж трьох років та 68 тис. грн штрафу. Цей вирок уже набрав законної сили, втім його можна оскаржити в касації.

Зазначимо, що детальніше про те, скільки потенційних солдатів втратила Україна через систему «Шлях» ви можете переглянути у нашому випуску на Ютуб.

Відео