Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Синоптики розповіли, яким буде березень
12 Лютого, 16:22
logo-black

Синоптики розповіли, яким буде березень

Після незвичайно теплих зим весни в Україні починаються зі значно вищої за кліматичну норму температури. Березень буде без морозів. Такого висновку дійшли метеорологи, які проаналізували погоду протягом останніх 130 років, передає Українська правда.

«Переважно березні після теплих зим були теплі, що перевищувало кліматичну норму”, – розповів начальник відділу кліматології Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса  Срезневського Олена Доніч.

Метеоролог зазначила, що в Україні найтепліші зими за всю історію спостережень з 1891 року були в 1901-1902, 1989-1990, 2006-2007 роках, а також нинішня зима 2019-2020.

Середня температура повітря у березнях, що слідували за теплими зимами минулих років, складала +5,4, +6 і +1,4 градуса. При цьому кліматична норма для березня по Україні складає 0,8 градуса тепла.

Доніч додала, що нинішня зима може стати найтеплішою за всю історію спостережень. А метеорологічна зима так і не наступила – і це аномально.

Синоптик Володимир Деркач прогнозує, що весна прийде за календарем. Початок березня буде класичним: невеликі опади змінюватимуться зливовими дощами. Приблизно із середини другої декади місяця і до кінця березня буде досить вітряно. У перший місяць весни слід очікувати температурні “гойдалки”: вночі буде невеликий мінус, вдень – переважно плюсова температура.

Деркач зазначає, що у другій декаді березня опадів буде значно менше. Десь із середини місяця суттєво зросте температура повітря. Такою ж комфортною вона залишатиметься і до кінця місяця.

LMN проаналізувала інформацію сайтів, які дають прогнози погоди. У перших числах березня очікують плюсову температуру. 8 березня буде +14 градусів тепла.

Фото: ілюстративне

Схожі новини