Такого дефіциту давно не було: експерти розповіли, чому в Україні й досі дорога черешня | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Такого дефіциту давно не було: експерти розповіли, чому в Україні й досі дорога черешня
22 Червня, 15:11

Такого дефіциту давно не було: експерти розповіли, чому в Україні й досі дорога черешня

В Україні через зимові морози і весняні заморозки урожай черешні хороший далеко не скрізь. За останні десять років це найбільший дефіцит. Аналогічна ситуація і з іншими плодовими культурами – грушами і сливами. Про це заявив голова Асоціації розвитку інтенсивного садівництва Олександр Маценко, повідомляє SEEDS.

«В цілому по Україні черешні буде мало. У південних регіонах її практично немає. За десять років такого дефіциту не було. Тому ціна на черешню вище, ніж у минулому році», – говорить експерт.

За його словами, пропозиція груш не може задовольнити попит не тільки в Україні, а й у всій Європі. Одна з ключових причин – шкідники, наприклад мідяниця, через яку доводиться викорчовувати дерева.

Крім того, заморозки пошкодили врожай абрикосів, слив та вишень. Клімат змінюватиметься і далі. Весняні морози, а також велика кількість опадів буде завдавати шкоди садам. Доведеться частіше обробляти дерева, що вплине на якість продукції.

Раніше повідомлялося, що українські експортери плодів і ягід отримали від продажів на зовнішніх ринках більше $238 млн. Експорт полуниці в 2020-му зріс у два рази, замороженої малини – на 40%, замороженої чорниці – зберіг колишні позиції. Ключовими імпортерами є Польща, Німеччина, Чехія та Китай.

«Світовий попит на ягоди стрімко зростає. Органічні ягоди стали аналогом здорового харчування, невід’ємною частиною здорового способу життя», – повідомила віце-президент НААН (Національна академія аграрних наук) Ануш Балян.

  • 0
  • 336
Відео