«Трохи поїздила Європою, побачила, як воно там є»: Ольга Волошин облагородила село на Старосамбірщині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Трохи поїздила Європою, побачила, як воно там є»: Ольга Волошин облагородила село на Старосамбірщині
10 Квітня, 15:24
logo-black

«Трохи поїздила Європою, побачила, як воно там є»: Ольга Волошин облагородила село на Старосамбірщині

Марія Кузьмин

У суботу з ініціативи місцевої жительки Ольги Волошин розфарбували зупинку в селі Солянуватка на Старосамбірщині. Для цього жінка за власні кошти купила фарбу, запросила дівчат-студенток, які навчаються в Самбірському коледжі й захоплюються малюванням. Ті нанесли на зупинку квіткові орнаменти, голуба з гілочкою миру та жовто-синьою стрічкою, тризуб. Великими літерами написали: «Люби Бога, поважай ближніх, бережи Україну».

 

«Витратила на це 900 гривень. Це не є чимось особливим. І розумію, що варто було би зробити перекриття на цій зупинці, а тоді вже розмальовувати. Однак все ж тепер це місце не виглядає таким убогим. Ніщо не заважає нам продовжити роботи згодом», – каже Ольга.

 

Жінка радіє, що земляки оцінили. Телефонують, дякують. Питають, скільки треба віддати грошей. Просять, щоби й іншу зупинку в Солянуватці оздобити.

 

«Поки мене зрозуміли, немало зусиль довелося витратити. Живу в Солянуватці шостий рік. Народилася і зростала у селі Тарнава, закінчила УКУ, трохи поїздила Європою, побачила, як воно там є. Вийшла заміж, оселилася тут. Так хотілося міняти світ навколо, а разом з тим розуміла, яким є менталітет наших людей. Скажуть: «Що вона тут керує», – посміхається Ольга.

 

Торік бувало, що брала свого 5-річного сина і прибирала узбіччя.

 

«Якось 4 мішки сміття назбирали», – каже жінка.

 

У лютому цього року Ольга скликала оргкомітет, запросивши на нього настоятелів обох конфесій, сільського голову та повідомила, що потрібно організувати прибирання та вивозити сміття. Запропонувала, як це можна зробити.

 

«Дуже боліла та ситуація, що село потопає в смітті. Банками-склянками забиті узбіччя,  а річка – підгузниками. Розробили анкети, щоб опитати, хто в селі «за», хто «проти», хто готовий платити за вивіз сміття, хто ні. Погодилася половина: мешканці 70 осель зі 140. Згодом й інших переконали, – веде далі жінка. – Тепер у селі раз на місяць вивозять сміття. Цього достатньо, аби не забруднювати село. Папір люди палять, ековідходами кормлять домашню живність, інше складають, щоб виносити до машини».

 

Платять за це по 20 грн. У березні вперше з Солянуватки вивезли тверді побутові відходи.

Також з ініціативи Ольги Волошин прибрали сільський цвинтар.

 

«У нас є старий і новий цвинтар. Прибрали старий. У п’ятницю організовуємо толоку, щоб прибрати новий. Приємно, що ініціативу підтримали священики Володимир Антонюк та Павло Гачан. Отець Павло  цілий день з нами працював. Сільський голова Василь Івашко організував пальне та транспорт».

 

Ольга веде роз’яснювальну роботу серед земляків щодо того, аби на цвинтар не носили штучні квіти та вінки. Односельці погодилися також з її ідеєю знести на цвинтарі стару огорожу та зробити живопліт зі смерічок.

 

«Я коли показала вихідцям зі Солянуватки, які тепер живуть у столиці,  ескізи смітників, куди можна було б скидати використані лампадки та інше, вони погодилися безкоштовно їх нам виготовити. Помаленьку наша Солянуватка стає цивілізованим селом», – продовжує жінка.

 

Ольга офіційно не працює. Підтягує у місцевих школярів знання з іноземних мов, веде катехитичну школу при церкві. Особистим прикладом виховує місцеву молодь.

 

«Я завжди кажу усім, що не треба роздумувати над тим, що дала мені Україна, а питати треба в себе: що я роблю для України?» – каже Ольга Волошин.

Фото: надані жителями Солянуватки

Відео