Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Троє дорослих чоловіків опинилося в лікарні через кота
18 Грудня, 16:43

Троє дорослих чоловіків опинилося в лікарні через кота

Трьох мешканців села Підлипці Золочівського району покусав домашній кіт. Ветеринарна експертиза засвідчила, що кіт був хворий на сказ.

Господар прийшов у стайню погодувати свійських тварин. Раптом на нього несподівано накинувся домашній кіт і покусав. Згодом цей же кіт покусав і двох дорослих синів господаря. Чоловіки відразу звернулися по допомогу до медиків і їм почали проводити профілактичне щеплення від сказу, – пише Захід.нет

«Кіт після покусів забився на горище, де через два дні, 16 грудня, господарі знайшли його мертвим. Вони звернулися до ветеринарів і вони забрали тварину на дослідження. 17 грудня прийшли результати дослідження – кіт був хворий на сказ. Це вже 27 зафіксований випадок сказу у цьому році. Серед хворих на сказ тварин було 12 лисиць, 9 собак і 6 котів», – повідомила Ірина Куліш завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України.

Хата, у якій жили чоловіки, не було огороджена. Вони бачили, що лисиці часто забігали на подвір’я, хоча самого контакту лисиці і домашнього кота не бачили, кіт не зникав з дому, але все-таки встиг зааразитися.

«Якщо когось з мешканців області покусали, подряпали чи просто ослинили домашні чи дикі тварини, відразу звертайтеся до лікаря, щоб провести профілактичне щеплення від сказу (треба зробити п’ять щеплень). Вакцина в області є, її закупили за кошти держбюджету», – каже Ірина Куліш.

Нагадаємо, сказ – це смертельно небезпечне захворювання і для тварини, і для людей. Сказ не лікується, шансів одужати нема.

  • 0
  • 71
Схожі новини