«Це було замовлення Синютки», – ексмер Турки Геннадій Когут про судову справу, яка тривала понад 7 років (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Це було замовлення Синютки», – ексмер Турки Геннадій Когут про судову справу, яка тривала понад 7 років (ВІДЕО)
21 Червня, 19:09
logo-black

«Це було замовлення Синютки», – ексмер Турки Геннадій Когут про судову справу, яка тривала понад 7 років (ВІДЕО)

Колишній мер Турки Геннадій Когут заявив, що обвинувачення щодо зловживання ним службовим становищем – це справа рук тодішнього очільника Львівської ОВА Олега Синютки. Про це він сказав в ефірі програми «Помануфактуримо» на youtube-каналі LMN.

«Очевидно, що вершиною айсберга завжди був очільник області Синютка. Оскільки він вибудовував і вибудував досить якісно вертикаль Порошенка на страху. І я думаю, що це було безпосередньо його замовлення, тому що в день, коли відбулися обшуки в міській раді, коли приїхала знімальна група і Синютка давав інтерв’ю, він відразу озвучив суму завданих збитків. І тим зробив ведмежу послугу поліції, бо вони не могли від неї відійти і, бачите, прийшлося підробляти документи підлаштовувати всі доказу для того, щоб не підводити такого великого царя як Синютка», – заявив Геннадій Когут.

Нагадаємо, йдеться про справу понад 7-річної давності, коли Геннадій Когут був міським головою Турки. Йому висунули підозру у зловживанні службовим становищем через купівлю сміттєвоза. Детальніше про це пан Геннадій розповів у своєму блозі на LMN.

За його словами, ця справа – політичне замовлення проти неугодного міського голови, який не боявся критикувати тодішнього президента Петра Порошенка. Геннадій Когут каже, що в ті часи – це була звична практика для Олега Синютки.

«На цьому базувалася вся їхня влада: якщо людина починала боятися – то ти наш чоловік, як ні, то тиснули доти, доки людина не попадала в лікарню, це коштувало здоров’я або життя. Таким чином вони поламали долі багатьох людей. І це актуальне питання зараз, бо ці люди знову претендують на владу. Ми маємо усвідомити, що час тих нелюдів, які ламали долі людей, минувся», – сказав він.

18 червня 2024 року суд поставив крапку у цій справі, визнавши незаконними всі доводи і аргументи прокуратури.

«Віддаю належне судді Галину, який правильно сформулював висновки у вироку про те, що прокуратура зловживала владою, не маючи жодних, законним способом добутих, доказів, формувала їх у злочинний спосіб. Фактично суддя визнав, що прокуратура займалась злочинною діяльністю. Було визнано, що прокуратура виконувала політичне замовлення і вона чітко працювала під ту суму, яку озвучив Синютка. І це чітко визначено у вироку суду», – сказав Геннадій Когут.

Він додав, що це ще не кінець і він подаватиме до суду на прокуратуру, щоб та відшкодувала завдані збитки.

«До 18 липня прокуратура може подати оскарження. Якщо цього не буде, то після цього ми подаємо в суд на прокуратуру на відшкодування збитків… Я хочу, щоб очільники прокуратури звернули увагу на те, яких збитків завдають вони державі такими своїми вчинками і підривають довіру до інституції, яка би мала бути прикладом, еталоном. Тобто боротьба буде продовжуватися. Ми будемо подавати в суд на прокуратуру, щоб довести цю справу до логічного завершення», – заявив Геннадій Когут.

 

User Image
Юлія Аронова
Відео