Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Це типова схема для Львова, аби вкрасти землю», – депутат про передачу ділянки на Дорошенка
07 Жовтня, 14:15
logo-black

«Це типова схема для Львова, аби вкрасти землю», – депутат про передачу ділянки на Дорошенка

Вчора у Львові під час зустрічі експертів та місцевих депутатів вкорте обговорювали тему забудови на вул. Дорошенка, 2. Нагадаємо, на цій ділянці, яку віддали під користування ОСББ «Свободи 11», насправді зводитимуть готель.

Депутат Львівської міськради від фракції “УГП”, член комісії з архітектури та містобудування Тарас Чолій висловив свою думку стосовно скандальної забудови.

«У місті бракує вільних просторів для мешканців. Цінніше там було би лишити такий простір для людей, які поруч мешкають, ніж зводити черговий готель, – каже Чолій.

screenshot-wwwgooglecom-20190926-17-18-02_5d8cc8ab08a98

«Ця ділянка була вкрадена в громади міста рішенням більшості депутатського корпусу Львівської міської ради, зокрема «Самопомочі». Ми, УГП, із самого початку виступали проти, говорили, що це не правильно. Ця будівля на вулиці Дорошенка, 2, а земельна ділянка видавалась для ОСББ на пр.Свободи, 11. Яке відношення має ця будівля до вказаного об’єднання?», – дивується депутат.

Ділянка на Дорошенка, зі слів Чолія, за різними оцінками коштує від 6 мільйонів гривень. Її, вважає, можна було б продати з аукціону, а за отримані кошти придбати щось корисне для міста.

«Така практика легітимізації схожих шкідливих речей для Львова – погана. Вже мали ситуацію на вулиці Краківській-Вірменській, де так само було вкрадено в громади земельну ділянку, дитячий майданчик і забудували його бетоном. Маємо ситуацію, коли на вулиці Федорова вже кілька років ллють бетон. А от вільного простору в центральній частині міста, де б росли дерева, бавились діти, чи просто можна було б сісти відпочити, – дуже мало», – пояснює.

До речі, частина ділянки на Дорошенка, 2 належить до так званої червоної зони. На ній діє обмеження права на капітальне будівництво та навіть засадження дерев. Ця ділянка розташована у кварталі історично сформованої забудови в межах історичного ареалу міста.

«Має бути конкурс, адже комунальну ділянку через спеціальну схему віддали у приватні руки. Це типова схема для Львова, коли отак відбувається, аби вкрасти землю», – додає Чолій.

В УГП кажуть, зараз готують звернення до прокуратури, адже вже мають позитивний досвід із врятування Цитаделі. Можливо активістам із політсили вдасться відстояти і землю на Дорошенка.

Схожі новини