Цієї доби на Львівщині провели лише 377 тестів на COVID-19: скільки виявили хворих і де | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Цієї доби на Львівщині провели лише 377 тестів на COVID-19: скільки виявили хворих і де
14 Грудня, 10:41
logo-black

Цієї доби на Львівщині провели лише 377 тестів на COVID-19: скільки виявили хворих і де

За попередню добу в області провели 377 досліджень на коронавірус, з них – 182 позитивних. За увесь час COVID-19 підтверджено у 53 844 осіб. Померло 1512 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 38 201 особа.

Цієї доби госпіталізували 49 осіб, скерували на самоізоляцію – 5 людей. Зараз 138 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях, а 30 осіб підключені до апартів швидкої вентиляції легень.

Загалом у стаціонарах перебуває 1602 хворих, зокрема у Львівській обласній інфекційній лікарні – 127, у Центрі легеневого здоров’я – 157, у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих – 149, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» – 14, в обласній клінічній лікарні – 37, у лікарні швидкої медичної допомоги – 230, у міській клінічній лікарні №1 – 89, у міській клінічній лікарні №5 – 71, у міській клінічній лікарні №8 – 101, у 1-му пологовому будинку – 11, у Львівській клінічній лікарні “Укрзалізниці” – 1, у Стрийській міській лікарні – 81, у Стебницькій міській лікарні – 56, у Рудківській лікарні – 44, у Новояворівській лікарні №1 імені Юрія Липи – 104, у Кам’янка-Бузькій ЦРЛ – 43, у Сокальській ЦРЛ – 38, у Жовківській ЦРЛ – 39, у Жидачівській ЦРЛ – 39, у Самбірській ЦРЛ – 30, у Буській ЦРЛ – 40, у Пустомитівській ЦРЛ – 47, у Перемишлянській ЦРЛ – 54.

Нових хворих виявили у таких населених пунктах Львівщини:

У неділю, 13 грудня, в Україні зафіксували 6 451 новий випадок коронавірусної хвороби COVID-19, за цю добу одужали 5 154 особи, однак у лікарні потрапили 1 895 хворих, а 93 пацієнти з коронавірусом померли.

Водночас в Україні стали робити менше тестів на виявлення COVID-19, саме тому Міністерство охорони здоров’я розширює перелік симптомів, при яких тестування робитимуть безкоштовно.

“Мушу роз’яснити, тому що зараз багато людей говорять про кількість тестувань, маніпуляції зі статистикою і таке інше. В нас суттєво зменшилася кількість людей, які звертаються за тестуванням, які мають ознаки коронавірусної хвороби. Саме такий алгоритм у нас був.  Ми відразу, як тільки побачили зменшення кількості звернень, ми одразу змінили підходи до тестування: зараз у нас необхідно тестувати будь-яких людей, які мають ознаки респіраторного захворювання. Також ми додали експрес-тести – тести на антиген, якими теж потрібно тестувати людей. На завтра буде відповідний роз’яснювальний алгоритм: як люди можуть протестуватися, у тому числі й контактні хворі – в який спосіб, де саме вони можуть зробити тести. Для того, щоб у нас збільшувалася кількість тестувань і, відповідно, більше верифікувати наших (хворих) громадян і контактних хворих. Потужності наших лабораторій ми суттєво збільшили, нам треба розширити перелік громадян, які мають доступ до тестування”, – зазначив на сьогоднішньому брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За словами Степанова, зміни алгоритму означають, що збільшиться кількість людей, яких “держава буде безкоштовно тестувати” на COVID-19. Тепер тестуватимуть усіх людей із ознаками ГРЗ, адже “симптоми коронавірусної хвороби відрізняються від одного хворого до іншого”.

Міністр також зазначив, що кількість людей у стаціонарах не збільшується – і це вказує на стабілізацію ситуації з епідемією, в тому числі завдяки “карантину вихідного дня”.

Відео