Цього місяця на Львівщині зафіксували чотири випадки сказу серед тварин | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Цього місяця на Львівщині зафіксували чотири випадки сказу серед тварин
20 Листопада, 15:22

Цього місяця на Львівщині зафіксували чотири випадки сказу серед тварин

Тварини заразилися від хворої лисиці

І вже з хворими домашніми тваринами мали контакт 13 мешканців області, серед яких було троє дітей і вагітна жінка.

Останній випадок зафіксували у понеділок, 19 листопада, у с. Могиляни Жовківського району.

Ветеринари підтвердили, що собака був хворий на сказ.

«Господар бачив, як його собака 1 листопада бився з лисицею, що забігла на подвір’я. 17-18 листопада чоловік помітив, що з собакою щось негаразд: він став неспокійний, у нього в ділянці голови відчувалася больова чутливість і 18 листопада пес здох. 19 листопада працівники Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини повідомили, що собака був хворий на сказ. Тож люди, які контактували з собакою, від сьогодні, 20 листопада, почали проходити профілактичне лікування від сказу», – повідомила завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш.

Загалом у листопаді на Львівщині зафіксували чотири випадки сказу серед тварин (торік у листопаді – два). У с. Лисятичі Стрийського району на подвір’я забігла лисиця, з якою контактував собака, що потім ослинив руку господині.

У с. Хлівчани Сокальського району кіт, хворий на сказ, встиг подряпати четверо осіб, серед яких була і вагітна жінка.

Ще один випадок сказу серед тварин  у листопаді зафіксували у с. Стрілки Перемишлянського району. Хворою був собака.

 

 

«Тварини, хворі на сказ, здохли. У контакті з ними перебувало 13 людей, серед яких троє дітей і одна вагітна жінка.Щороку кількість випадків сказу серед тварин зростає. Якщо торік за 11 місяців на Львівщині було зафіксовано 26 випадків сказу, то цього року за аналогічний період – 32», – каже Ірина Куліш.

Нагадаємо, на початку листопада померла мешканка с. Милятин Городоцького району. Ще у серпні її вкусив собака, який після цього помер. Жінка була у дуже важкому стані із негативною динамікою та на штучній вентиляції легень. На жаль, шансів вижити у неї не було, адже сказ невиліковний.

Відео