Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Турецька компанія Baykar побудує в Україні завод для виробництва ударних безпілотників
08 Серпня, 13:30

Турецька компанія Baykar побудує в Україні завод для виробництва ударних безпілотників

Турецька компанія Baykar придбала в Україні земельну ділянку для будівництва заводу, який вироблятиме безпілотники Bayraktar. Про це повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар, пише РБК-Україна.

Ще на початку лютого цього року Київ та Анкара підписали угоду, що передбачає створення заводу з виготовлення безпілотників Bayraktar в Україні. Як повідомив посол Туреччини, власник Baykar уже зареєстрував в Україні компанію та придбав земельну ділянку, де буде виробництво безпілотників.

«Вони розробили проєкт самого заводу та мають намір реалізувати його до кінця, оскільки це було майже особисте зобов’язання власників компанії — зробити це виробництво в Україні», — розповів посол.

За словами Боднара, це рішення має не лише політичне, але й практичне значення, адже тоді на значній частині моделей, які будуть вироблятися на цьому заводі, будуть стояти комплектувальні українського виробництва.

«Це можуть бути двигуни, інші запасні частини, колеса, багато чого різного, що є високотехнологічне у нас і може бути використане для цих літальних апаратів», — сказав Боднар.

Нагадаємо, турецька компанія Baykar передасть безкоштовно “польський” безпілотник “Байрактар” Україні, а зібрані поляками 22,5 млн злотих направлять на гуманітарні цілі.

Схожі новини