Турківська міськрада готова профінансувати Галсільліс на 1 мільйон гривень | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Турківська міськрада готова профінансувати Галсільліс на 1 мільйон гривень
05 Лютого, 17:42
logo-black

Турківська міськрада готова профінансувати Галсільліс на 1 мільйон гривень

Попри все нові й нові факти про незаконну вирубку лісу на території, яку обслуговує ДЛГП «Галсільліс», Турківська міська рада запланувала виділити підприємству з міського бюджету 1 мільйон гривень.

І це попри те, що екоактивісти щоразу фіксують нові незаконні вирубки на території лісництва і припускають, що це відбувається через злочинну співпрацю крадіїв лісу, лісників і правоохоронців. LMN раніше повідомляла про те, що на території Старосамбірщини виявили чергові факти незаконної рубки лісу на більше ніж 3 млн гривень.

Відомо, що директор Турківського ДЛГП «Галсільліс» звернувся до Турківської міськради з проханням профінансувати підприємство. Дане рішення, вартістю 1 мільйон гривень, розглянули та погодили на сесії 18 січня 2024 року.

«Турківське ДЛГП “Галсільліс” знаходиться в Карпатському регіоні та відноситься до найбільш лісистих регіонів України. Особливість лісів полягає в тому, що вони на відміну від багатьох інших природних ресурсів є відновлюваними, що дозволяє організувати їх не виснажливе використання. Основною проблемою, на розв’язання якої спрямована Програма, є збалансування використання екологічних, економічних та соціальних функцій лісів, та потребує додаткових коштів», — йдеться у рішенні сесії.

Турківська міська рада затвердила програму фінансової підтримки Турківського ДЛГП “Галсільліс” та фінансування здійснюватиме з міського бюджету у межах бюджетних асигнувань.

Однак міський голова Турки Ярослав Паращич запевняє, що не все так однозначно, мовляв, кошти лісники отримають лише за певних умов.

«Комунальне підприємство ДЛГП “Галсільліс” зареєстроване у нашій громаді. На сесії ми затвердили програму з підтримки підприємства без залучення коштів. У січні ми виділили 3 373 000 млн на ЗСУ, 800 тис на відділ культури, 740 тис на медицину. На цю мить гроші на фінансування даної програми не виділялись оскільки у бюджеті відсутні залишки коштів. Підприємство було проінформовано, якщо вони залучать платників податків, які сплатять до місцевого бюджету понад на 5 млн грн, тоді їм в рамках програми надамо кошти в розмірі 1 млн», — запевнив Ярослав Паращич.

А от директор ДЛГП “Галсільліс” Богдан Петренко каже, що кошти лісникам конче потрібні на розробку документації.

«Це рішення не гарантує виплату коштів. Дуже хотілось би отримати це фінансування. Оскільки ми підприємство – надійний платник податків, а у лісовому господарстві зараз є труднощі. Наші землі хочуть приватизувати, а ми є комунальна власність обласної ради. Ми хочемо далі бути у комунальній, а не державній власності. Тож для цього укороткий термін потрібно зробити документацію. На це фінансів у нас немає. На частину земель у 2023 році ми зробили документацію. Я попросив голів Турківського та Боринського ОТГ про фінансову допомогу. Сподіваюсь вони зацікавлені у збережені підприємства та земель. Якщо у нас не буде витягів на право постійного користування, доля тих земель невідома. Можуть приєднати до Держлісфонду наприклад. Не хочу, щоб підприємство постраждало», — пояснює Богдан Петренко.

Однак, у плані, що затвердили на сесії міської ради, йдеться про значно більше статей для витрат. Зокрема, кошти планують витратити на:

  • інвентаризацію земель лісового фонду на території Турківської міської ради;
  • пропагування важливості збереження та збільшення зелених насаджень в населених пунктах громади, а також позитивного впливу зелених насаджень на покращення екологічної ситуації та на здоров’я людей (певно йдеться про рекламу);
  • озеленення територій населених пунктів громади;
  • використання, збереження та розвиток матеріальної бази;
  • інші витрати, які безпосередньо не пов’язані із основним напрямком діяльності підприємства, який передбачений його Статутом.

Як би там не було, але питання про доцільність таких витрат в час війни, коли громадам бракує коштів на покриття базових витрат і потреб залишається відкритим.

User Image
Олена Лещенко
Відео