Тисячі людей прийшли подивитися на мотогонки на Майорівці | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Тисячі людей прийшли подивитися на мотогонки на Майорівці
13 Травня, 14:50
logo-black

Тисячі людей прийшли подивитися на мотогонки на Майорівці

Антоніна Скляренко

Учора на міжнародному мототреку «Майорівка» у Львові відбулися змагання Відкритого Кубку Львова з мотокросу. Приїхало понад 100 спортсменів з України, Білорусі та Молдови. Це рекордна кількість учасників як для змагань такого рівня.

Тисячі людей прийшло подивитися на це дійство. Люди зайняли пагорби по обидва боки трас, нижню паркову зону.

 

 

«Траса на «Майорівці» – одна з найскладніших природних трас Європи. І, напевно, наймальовничіша. Їздити по ній – одне задоволення для мотокросменів, – каже LMN організатор змагань, президент ГО «Мотоклуб «Зазір’я» Володимир Муха. – Унікальність її ще й у тому, що вона розташована в самому місті, сюди гарний доїзд. Це дуже зручно – як для учасників, так і глядачів. Торік, за приблизними підрахунками, змагання відвідали 20 тисяч людей. Цього року, думаю, іще більше».

 

Колись траса на Майорівці приймала змагання світового рівня. Тут існувала мотоциклетна технічна база. На верхній частині знаходилися технічні бокси, зали для тренувань, місця для занять спортсменів. Після розпаду СРСР нею понад 20 років не користувалися, вся інфраструктура пропала.

А кілька років тому львівські мотокросмени власними зусиллями і коштом відновили трасу, яка є аналогом траси Чемпіонтату світу 1970 року. По довжині, траєкторії вона така ж, як і тоді.

А торік траса ожила: тут провели «Відкритий Кубок Львова». Це стало топ-подією спортивного Львова. Змагання вирішили зробити щорічними. Та за кілька місяців до Кубку-2019 виникли побоювання, що він не відбудеться.

 

«Виникли підозри, що хтось кинув око на майданчик у верхній частині «Майорівки», де розкладаються спортсмени. У лютому туди заїхали вантажівки, завезли землю та глину. Очевидно, хтось планував будівництво, – каже Володимир Муха. – Ми звернулися за допомогою до міськради. Справі надали розголосу, адже дана земельна ділянка належить громаді міста. Невідомий «забудовник» затаївся, більше вантажівок на цій території не бачили».

 

На цьогорічні змагання з міського бюджету виділили 500 тис грн. Кубок відвідав мер міста Андрій Садовий. Запевнив, траса на Майорівці буде розвиватися.

 

 

«Я переконаний, тут можна проводити європейські змагання, це прекрасна територія, – сказав Андрій Садовий. – Кубок Львова — це тільки старт. Наша мета — проводити тут чемпіонати світу з мотокросу. Такий досвід вже маємо — у 60-тих роках тут відбувались етапи Кубка світу”.

 

Мотокросмени надіються, в недалекому майбутньому вдасться розвинути інфраструктуру траси. Зокрема спорудити коментаторські кабіни, встановити системи поливу та відводу дощових вод.

 

Фото: Львівська міська рада

Відео