У БПП намагаються відтермінувати інавгурацію до червня | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У БПП намагаються відтермінувати інавгурацію до червня
10 Травня, 20:17
logo-black

У БПП намагаються відтермінувати інавгурацію до червня

Катерина Дмитренко

Депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Олександр Сугоняко зареєстрував у Верховній Раді України проект рішення, що передбачає проведення інавгурації переможця виборів Володимира Зеленського 1 червня.

У пояснювальній записці до проекту відзначається: «Статтею 3 Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” передбачено трансляцію урочистого засідання Верховної Ради України у повному обсязі у прямому ефірі по радіо та телебаченню, а також запис у вечірні години по телебаченню. Разом з тим, у третю неділю травня, яка припадає цього року на 19 травня, відзначатиметься День пам’яті жертв політичних репресій».

«Петро Порошенко та його політичні союзники у парламенті та інших органах влади відтягують інавгурацію Володимира Зеленського спеціально і з трьох причин, – розповідає LMN політолог Олексій Роговик. – Перша причина – щоб унеможливити рішення Зеленського про дострокове припинення повноважень або «розпуск» Верховної Ради України. Саме тому велика частина депутатів намагається відтягнути інавгурацію на дати опісля 27 травня, адже саме в цей день спливає дедлайн на прийняття рішення про «розпуск» парламенту.

 

Друга причина – Порошенко та його союзники вже розпочали підготовку до парламентських виборів 2019-го, а тому намагаються на довиборчий період зберегти максимальну кількість важелів владного впливу для себе та позбавити кадрових та інших можливостей Зеленського. Мова йде про кадрові рішення щодо призначень у Верховному суді та Вищий раді правосуддя, Національній комісії з телебачення та радіомовлення, а також у керівництві Операції об’єднаних сил на Донбасі. Деяких з призначених осіб Зеленський вже не зможе змінити навіть після набуття президентських повноважень. Це обмежить його президентські можливості та створить інструменти впливу та тиску для Порошенка.

 

Третя причина – це необхідність часу для можливого замітання слідів – «зачищення справ» та знищення документів, що можуть в майбутньому стати основою кримінальних проваджень проти представників попередньої влади. Отож, замість цивілізованої передачі влади спостерігаємо досить цинічні спроби цю владу зберегти у своїх руках».

Раніше стало відомо, що Зеленський звернувся до народних депутатів України з пропозицією підтримати рішення про проведення інавгурації 19 травня. У Верховній Раді зареєстровано два проекти постанов, зокрема, від депутатів Віктора Балоги та Сергія Міщенка про проведення інавгурації 19 травня.

Фото: thebabel

Відео