У Бродах відкрили оновлене пологове відділення | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Бродах відкрили оновлене пологове відділення
12 Лютого, 17:09
logo-black

У Бродах відкрили оновлене пологове відділення

Тетяна Пасічник

Сьогодні, 12 лютого, у Бродівській центральній районній лікарні після реконструкції відкрили пологове відділення. Оновлювали приміщення протягом 5 років. На реконструкцію витратили 41 млн гривень. На відкритті були жителі міста, зокрема, вагітні жінки. Містяни кажуть, таке відділення чекали давно.

Приміщення пологового розташоване окремо від районної лікарні. Фасад зеленого кольору, як і палати відділення. Колектив пологового радіє – у приміщенні всі умови для якісного надання допомоги, а у палатах тепло та затишно.

 

Пологовий будинок працював і до реконструкції, проте умови та обладнання було жахливим. Старе приміщення не відповідало вимогам санітарно — епідеміологічного режиму та стандартам надання допомоги. У приміщенні замінили дах, фасад, вікна, двері, також проклали нову систему водопостачання та теплопостачання тощо.

Загалом, у відділенні є 45 працівників. З них 6 — лікарі, які мають вищу кваліфікаційну категорію. Одночасно на стаціонарі тут можуть перебувати до 30 породіль. У приміщенні є 8 палат та 3 пологові зали. Для надання якісних медичних послуг у пологовий закупили нове необхідне обладнання: апарати штучної вентиляції легень та монітори для дорослих та малюків, два потужних кувези, лампи для проведення фототерапії та багато іншого.

“Ми отримали дуже багато такої апаратури, яка надає можливість діагностувати різні вади розвитку під час вагітності, а також проводити певне лікування вже у новонароджених діток. У нас є індивідуальні пологові зали, де жінка може перебувати разом із дитиною від початку свого поступлення у відділення до самої виписки”, – розповідає завідувач відділення Стецюк Лариса.

У пологовому є сімейні палати. Там жінка може перебувати постійно разом з чоловіком, або іншими родичами. Також є індивідуальні кімнати для випадків, коли породіллі потрібен спокій. Пологове відділення розраховане на 500-600 породіль у рік. Мешканці міста певні, що у таких умовах народжувати захочуть усі жінки.

“Ми дуже раді, що пологовий нарешті відкрили. Це для нас велика подія, адже декілька років жінки їздили народжувати у інші райцентри та сусідні міста. Я впевнена, що молоді дівчата чекали на нові умови для народження своєї дитини, тепер можуть спокійно вагітніти”,- жартує жителька міста Ірина.

Голова ЛОДА додав, що цьогоріч планують відновити роботу у Миколаївській районній лікарні, яка теж довгий час перебуває незатребуваною.

Фото: Тетяна Пасічник

Відео