У Биличах на Старосамбірщині освячуватимуть автомобілі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Биличах на Старосамбірщині освячуватимуть автомобілі
08 Лютого, 09:57
logo-black

У Биличах на Старосамбірщині освячуватимуть автомобілі

Марія Кузьмин

У неділю, 10 лютого, у відпустовому місці в селі Биличі на Старосамбірщині о 14.00, опісля Божественної літургії, відбудеться молитовне благословення та освячення транспортних засобів. Такий чин у районі проводять вкрай рідко, у Биличах – втретє.

«Християнин завжди просить у Господа благословення на всі свої дії. Сьогодні автошляхи наші, на превелике горе, стали джерелом підвищеної небезпеки, місцем смерті багатьох людей. Водіння автомобілем – це велика відповідальність, – каже LMN настоятель Билицької святині отець Володимир Нестер. – Освячення автомобіля – лише як металу, нічого не дасть. Потрібно просити у Бога благословення, напоумлення нас, як правильно ним користуватися, щоб не заподіяти шкоди ні комусь, ні собі. Існують спеціальні молитви”.

У Биличах щороку освячують автомобілі у неділю, що передує Стрітенню.

«Є багато водіїв, які прагнуть на дорогах бути з Богом. Вони спілкуються між собою. Діляться різними враженнями чи ситуаціями або побутовими випадками. От буває ж часто, ти випив собі трохи, а родич просить підвезти до сусіднього села. Не можна! Хай краще у вас ночує. Треба виховувати у собі той етикет здорового водіння автомобілем», – продовжує духівник.

Традиції освячувати автомобілі, каже отець Володимир, уже практикують на деяких парафіях. Раз в році таке вартує робити на кожній.

Додамо, Билицька святиня – це паломницьке місце, яке має давню та славну історію. Щорічно сюди приїжджають тисячі прочан. Тут проводять прощі для учасників АТО, їх родин та волонтерів, для учнівської молоді, за родини. А наймасовішою є загально єпархіальна, що відбувається в останню неділю червня.

Фото: Марії Кузьмин

Відео