Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Червонограді за харчування дошкільнят батьки платять 800 гривень
14 Лютого, 15:58
logo-black

У Червонограді за харчування дошкільнят батьки платять 800 гривень

Антоніна Скляренко

З 1 лютого ціна на дитяче харчування в дошкільних закладах Червонограда виросла. За день батьки викладають тепер  від 36 до 48 грн.

«Всі ціни в нашому місті прив’язані до шахтарів. У них велика зарплата і тому у нас так все дорого. Я медсестра і отримую 3600 гривень. 800 маю дати за харчування дитини в садочок. Як жити далі? Годувати вдома, чи давати з собою тормозок? Кажуть, продукти подорожчали, але ж не настільки. Якщо б фірма, яка пропонує продукти, закупляла їх за нормальними цінами ,– все було б інакше. А вони купляють філе куряче за 104 гривні, якщо придбати можна і за 90, і дешевше. Всюди відкати, а тягнуть з найбіднішого», – обурюється місцева Тетяна Карімова.

До 2015 року дошкільні заклади Червонограда були повністю на балансі ДП «Львіввугілля». Підприємство платило за харчування дітей повним обсягом. Далі садочки перейшли під опіку міської ради. Тоді і було прийнято рішення, що 80% потрібної суми на харчування дітей платитимуть батьки, решту буде компенсувати міська рада.

«У нас в місті КП «Школяр» забезпечує харчування дітей в дошкільних закладах. Торік вони не піднімали ціну на харчування взагалі. А цього року змушені були це зробити. Можливо, якби ціна зростала поступово, зараз би не відчувався такий стрибок», – пояснює Надія Земницька із Червоноградської міської ради.

Незадоволені високою ціною за харчування своїх дітей батьки зібралися в ініціативну групу і приходили на розмову до мера міста. На зустрічі домовилися, що влада перегляне питання своєї відсоткової компенсації за харчування, обговорили і меню.

«19 лютого має бути виконком, на ньому будуть радитися, як вийти з ситуації. Місто може збільшити свою відсоткову частину компенсації за харчування, до 30 чи 40 відсотків. Але в такому випадку треба подумати, де брати гроші. Вільних коштів в бюджеті нема. Прийдеться запозичити або з тих, що призначені на ремонт доріг, або на благоустрій. 21 лютого буде сесія, вона, вразі чого, прийматиме рішення», – додає Земницька.

У свою чергу КП «Школяр» аргументує підняття вартості на харчування здорожчанням усіх складових, які входять у ціну.

«У Червонограді найдешевший комплексний обід коштує – 40-45 гривень. Це лише один обід. Чому так обурюються батьки, коли за ці гроші дитину годують тричі на день. Один похід на каву – це половина денної вартості усього харчування. Не хочеться дітей годувати найдешевшими продуктами. Батьки повинні порахувати, скільки витрачають на продукти – і додати сюди вартість електроенергії, зарплати кухарям, податки», – пояснюють в КП «Школяр».

Фото: Волинь 24 (ілюстрація)

  • 0
  • 883
Схожі новини