Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Дії зареєстрували вже понад 200 заявок на усиновлення дітей
05 Червня, 09:29

У Дії зареєстрували вже понад 200 заявок на усиновлення дітей

За кілька днів понад 200 українців подали заяви на усиновлення дітей через програму «Дія». Ще близько 300 заявок наразі обробляють. Про це повідомив генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики України Руслан Ковбаса, пише Кореспондент.

Функція подачі заявки на усиновлення в «Дії» запрацювала 1 червня 2022 року. Окрім заявки тут можна також отримати первинну консультацію фахівців.

За словами Руслана Ковбаси, усиновлення дитини за допомогою мобільного застосунку «Дія» максимально спростить усі процедури подання документів.

“Раніше це все було на папері – всі документи з різних інстанцій нотаріально засвідчувалися. На сьогодні ми цей процес максимально вдосконалюємо”, – пояснив Ковбаса.

Він поінформував, що до початку російської військової агресії в Україні на державному обліку перебувало 70 тис. дітей, які потребують усиновлення. З них лише 17 тис. могли бути юридично усиновленими.

“За останній період приблизно 1 тис. 700 дітей набули певного статусу, як діти, позбавлені батьківського піклування, і близько 800 дітей уже мають статус сироти”, – зазначив Ковбаса.

Говорячи про процедуру усиновлення, він розповів, що весь пакет документів, наприклад паспорт, довідка про місце проживання та про несудимість, свідоцтво про шлюб, усі документи генеруватимуться в особисту справу громадянина, безпосередньо в кабінеті «Дії».

“На вчорашній день, від охочих усиновити дитину через цей додаток отримано понад 200 заявок,  майже 300 заявок були ще в обробці. Упевнений, що з кожним днем ​​кількість охочих зростатиме”, – зазначив представник Мінсоцполітики.

Схожі новини